Rozlicz PIT-37 do końca kwietnia

Rozliczenia podatkowe dla wielu Polaków są tematem nie do przejścia. Wielu z nas nie potrafi prawidłowo odczytywać i wypełniać formularzy rozliczeniowych. Dlatego też, prosimy o pomoc znajomych lub księgową.

Jednak, od bieżącego roku nie musimy martwić się już rozliczeniami podatkowymi, ze względu na uproszczenia, jakie zostały wprowadzone. Mianowicie, w roku 2019 wszystkim podatnikom został oddany do użytku program e-Deklaracje PIT, za pomocą którego możemy samodzielnie i bez żadnych komplikacji dokonać rozliczenia PIT-u.

Program e-Deklaracje PIT wprowadza wiele uproszczeń. Dzięki niemu możemy sami w domowym zaciszu, bez konieczności wychodzenia z domu dokonać rozliczenia. Jednak wielu z nas nadal ma wątpliwości a raczej obawy związane z samym korzystaniem z serwisu internetowego, jakim jest program e-Deklaracje PIT. W związku z tym podpowiadamy jak rozliczyć PIT-37 przez internet. W tym zakresie wystarczy zaledwie zalogować się na stronie podatki.gov.pl lub założyć profil zaufany, by móc bez problemu wykorzystać program e-Deklaracje PIT do szybkiego rozliczenia podatku rocznego. Poza tym, nie każdy może mieć świadomość faktu, że nie musimy już sami wprowadzać do rozliczenia podatkowego żadnych danych czy liczb.

Program e-Deklaracje PIT skonstruowany jest w taki sposób, że po uzyskaniu do niego dostępu otrzymujemy już pełne i rozliczone sprawozdanie z naszego rozliczenia podatkowego. Taki stan rzeczy możliwy jest dzięki działaniom urzędu skarbowego, który ma obowiązek samodzielnie dokonać naszych rozliczeń podatkowych. Nam pozostaje już tylko zatwierdzenie zeznania lub odrzucenie go w przypadku, gdy chcemy jednak wprowadzić jakieś zmiany, jak chociażby złożenie zeznania wspólnie z małżonkiem. Wówczas, do zeznania podatkowego musimy zaciągnąć dane współmałżonka, a program e-Deklaracje PIT samodzielnie dokonania wspólnego rozliczenia małżonków, bez problemu podając wartość należnego nam podatku.

Kiedy wiemy już jak rozliczyć PIT-37 przez internet, dowiedzmy się także do kiedy jest czas na rozliczenie PIT-37. Mianowicie, wszystkie rozliczenia podatkowe, zarówno te rozliczone ręcznie na standardowym formularzu podatkowym, jak również rozliczone poprzez program e-Deklaracje PIT należy składać do dnia 30 kwietnia 2019 roku. Jeżeli jednak nie dokonamy rozliczenia do wskazanego dnia (przez co należy rozumieć złożenie formularza PIT-37 w urzędzie lub zatwierdzenie rozliczenia dokonanego przez urząd skarbowy przez internet) wówczas rozliczenie wykonane przez urząd skarbowy zostanie automatyczne zaakceptowane. Dlatego też, przez upływem wskazanej daty warto jest odwiedzić program e-Deklaracje PIT, by przekonać się czy wyliczony w nim podatek dochodowy jest zgodny z naszymi wyliczeniami, a w przypadku potrzeby zmiany, zdążyć jej dokonać.

Podsumowując, w roku 2019 urzędy skarbowe w Polsce znacznie ułatwiły życie wszystkim podatnikom. Choć program e-Deklaracje PIT został wykorzystany dopiero po raz pierwszy, już zbiera grono zadowolonych z jego korzystania osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here