Kto znajdzie zatrudnienie za kilka lat? Z pewnością informatycy!

Wybór kierunku studiów to inwestycja w przyszłość, która zwróci się już na etapie szukania zatrudnienia. Rynek pracy wciąż ulega zmianom, warto zatem studiować kierunki z przyszłością. Jakie uznaje się obecnie za najbardziej obiecujące?

Ile osób, tyle opinii. Co do jednego nie ma wątpliwości, to informatyka – kierunek przyszłości.

Nietrudno przewidzieć, że w dobie cyfryzacji i bardzo dynamicznego rozwoju technologii niezbędni na rynku pracy będą informatycy oraz programiści. Każdy pracodawca prowadzący nowoczesną firmę potrzebuje stałej konsultacji ze specjalistą IT. Firmy, które dopiero wprowadzają innowacyjne rozwiązania do swojej działalności z pewnością skorzystają z pomocy programisty. Istotne będą również specjalizacje zajmujące się nowymi mediami, e-marketingiem, projektowaniem stron oraz grafiką.

Naprzeciw potrzebom rynku wychodzi Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi.  Proponuje specjalności, które są cenione dziś i z pewnością będą też w przyszłości. Zaprojektowano je tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Grafika komputerowa i multimedialna stanowi świetne rozwiązanie dla kreatywnych, artystycznych dusz, a technologie programowania to wybór dla umysłów ścisłych. Można zatem precyzyjnie dopasować przyszłościowe studia do swoich upodobań i zdolności. W ofercie uczelni znajdują się również studia informatyczne w języku angielskim, dostępne w trzech opcjach: Programming, Computer Graphic and Multimedia Techniques oraz ICT Networks. Po ukończeniu takich studiów stajemy się specjalistami w konkretnej dziedzinie, posiadającymi aktualną wiedzę. Właśnie takich kandydatów szukają pracodawcy, dlatego mamy największą szansę na zatrudnienie.

Jak zatem zapewnić sobie w przyszłości dobrą pracę? Należy wcześniej zaplanować swoją karierę, a przy wyborze studiów kierować się zarówno swoimi zainteresowaniami, jak i potrzebami rynku pracy. Zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT wciąż rośnie, dlatego kształcenie się w tym kierunku otwiera wiele możliwości zawodowych i daje stabilną perspektywę zatrudnienia. Warto wziąć to pod uwagę wybierając studia. Informatyka umożliwia ciągły rozwój i rozeznanie w nowościach technologicznych, dając tym samym gwarancję dobrej pracy!  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here