Nauka języka angielskiego online – czy warto?

Jeśli chodzi o naukę języków obcych coraz częściej słychać opinie, że najlepszym na to sposobem jest robienie tego online, na stronie internetowej, a nie w tradycyjny sposób. Spróbujemy się dowiedzieć, dlaczego kurs języka angielskiego online cieszy się taką popularnością, by każdy po zapoznaniu się z tymi argumentami sam mógł ocenić, czy faktycznie to coś dla niego.

Kurs języka angielskiego online – moc zalet

 Od razu należy zaznaczyć, iż z pewnością jest wiele osób, które powiedzą inaczej – że najlepszym podejściem jest nauka w klasie i być może przede wszystkim dlatego, że taka klasyczna wersja to bardziej angażujące doświadczenie. Immersja to niesamowite narzędzie do nauki języka – to prawda. Ale dla większości ludzi aż taki poziom zanurzenia w języku nie jest praktycznym rozwiązaniem biorąc pod uwagę organizację stylu życia, a jeśli nie można czegoś zrobić na 100%, to zwykle nie warto.

Nauka języka online z pomocą takich stron jak ellalanguage.com ma kilka wyraźnych zalet w porównaniu do klasycznej nauki w klasie. Przede wszystkim można uczyć się w swoim własnym tempie.

Dzięki kursowi online możesz pracować nad nim w swoim własnym tempie, bez: 

  • presji
  • wymagań wobec harmonogramu, którego nie możesz dotrzymać

Lepiej jest wszakże uczyć się wolniej niż być pośpiesznym i pod presją – to nigdy nie niesie niczego dobrego. Poza tym, nauka online oznacza, że możesz korzystać z różnych zasobów jednocześnie – poza zwykłym czytaniem i lekcjami. Możliwość przeglądania, oglądania filmów i słuchania różnych wersji akcentów w trakcie nauki lub słuchania wykładu jest niezwykle przydatna. Poza tym, kurs języka angielskiego online wychodzi dużo taniej. Ba! Nauka online może być nawet całkowicie bezpłatna. Masz też wybór, większą elastyczność np. jeśli nie podoba Ci się pierwsza lekcja, w której wziąłeś udział, możesz szukać kolejnych, aż znajdziesz coś, co będzie dla Ciebie skuteczne. Tak – bez wychodzenia z domu!

Jak się uczyć języka online skutecznie?

Ważne jest tutaj, aby ludzie zrozumieli, że nauka w Internecie to inne doświadczenie niż to, na co można liczyć w tradycyjnej klasie. Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś uczyć się online, dobrze jest pamiętać o tych różnicach. Samodyscyplina jest koniecznością. Nikt nie upewni się, że odrabiasz regularnie pracę online. Wszystko zależy od Ciebie, a jeśli nie odrabiasz pracy domowej, nikt się tym nie przejmuje, a skoro nikt się nie przejmuje – przy braku samodyscypliny możesz się niczego nie nauczyć. To Ty decydujesz, czy skutecznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here