Czym jest kredyt w rachunku bieżącym? Najważniejsze informacje

0
1813

W obecnych czasach sposobów finansowania własnej firmy jest mnóstwo. Jedne z nich działają w lepszy, a niektóre w gorszy sposób. Zanim zdecydujesz się na to, w jaki sposób będziesz finansować swoją firmę, powinieneś przeanalizować dokładnie swoje potrzeby oraz sytuację finansową. Jednym z popularniejszych sposobów na finansowanie swojej firmy jest kredyt. Obecnie istnieje wiele rodzai kredytów dla firm, które mogą pomóc przedsiębiorcom w rozwijaniu ich biznesów. W dzisiejszym artykule skupimy się na kredycie w rachunku bieżącym. Co to jest i czy jest to sposób na zwiększenie przychodów firmy https://splatapozyczek.pl/blog/kredyt-sposobem-na-zwiekszenie-przychodow-firmy/?

Kredyt w rachunku bieżącym – co to jest?

Kredyt w rachunku bieżącym przeznaczony jest dla firm i działa jako rozszerzenie konta bankowego firmy. Osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, nie muszą nawet zakładać specjalnego konta firmowego, aby otrzymać kredyt – wystarczy osobisty rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. W momencie zaciągnięcia zobowiązania do konta przyznawany jest limit. To ile będzie on wynosił, zależy od sytuacji finansowej danej firmy, a także jej potrzeb. Jeśli przedsiębiorca korzysta jedynie ze środków, które należą do firmy, to limit nie jest naruszany i nie trzeba będzie go później spłacać.

Środki z kredytu możesz wykorzystać w momencie, gdy zabraknie Ci środków firmowych. W takiej sytuacji brakująca kwota zostanie pobrana z limitu, który został ustanowiony na koncie bankowym. Następnie, za każdym razem, gdy wpłacisz pieniądze na konto lub otrzymasz przelew, limit będzie uzupełniany. W trakcie trwania umowy kredytowej (czyli na ogół przez 12 miesięcy z opcją przedłużenia) możemy dowolną ilość razy wykorzystywać i uzupełniać limit.

Bank nie wymaga od klientów posiadających taki kredyt dokumentowania tego, w jaki sposób zostają wydawane środki pieniężne. Nie może on też w żaden sposób tego kontrolować, więc przedsiębiorca ma naprawdę dużą dowolność. Przy użyciu tych środków może on dokonywać zarówno mniejszych, jak i większych inwestycji.

Jakie trzeba spełnić warunki, aby otrzymać kredyt w rachunku bieżącym?

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, jakie są warunki otrzymania kredytu w rachunku bieżącym. Tak naprawdę każdy bank ustala własną politykę i to od niej zależy, kto otrzyma, a kto nie otrzyma danego zobowiązania. Warto jednak pamiętać, że niektóre z wymagań, które stawia przed nami bank, są stałe i można spodziewać się ich w większości miejsc. Osoby, które chcą otrzymać kredyt w rachunku bieżącym w innym banku niż ten, w którym do tej pory współpracowali, muszą założyć nowe konto. Otwarcie rachunku w nowym banku jest konieczne do tego, aby otrzymać w nim kredyt w rachunku bieżącym.

Kredyt w rachunku bieżącym jest nierozerwalnie powiązany z rachunkiem konkretnie w banku, który tego kredytu udzielił, więc nie da się tego w żaden sposób obejść. To, że konto musi być w banku, który ma nam udzielić kredytu, to nie jedyny warunek.

Dodatkowo takie konto powinno powstać co najmniej 3 miesiące przed zawnioskowaniem o kredyt.  Jest to ważne, ponieważ bank musi zobaczyć, jakie są wpływy na dane konto. O tym, czy dany kredyt zostanie przyznany, czy też nie decyduje również zdolność kredytowa.

Kredyt sposobem na zwiększenie przychodów firmy to sposób wielu przedsiębiorców. Jednak czy na pewno jest on skuteczny? Jeśli jest odpowiednio dobrany do możliwości firmy, to nie powinien jej zaszkodzić, a nawet jest bardzo duża szansa, że pomoże jej się rozwinąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here