Inwestycje w kontrakty CFD

Szukając sposobu na dodatkowy zarobek, nie sposób pominąć kontraktów na różnice kursowe, czyli CFD (skrót od angielskiego Contract For Difference). Transakcje CFD to umowy, które zawierają dwie strony zobowiązujące się do wymiany kwoty, która jest różnicą pomiędzy ceną otwarcia i zamknięcia konkretnej pozycji. Transakcje CFD to pochodne instrumenty finansowe, które dają możliwość wykorzystywania zmiany cen instrumentów bez konieczności ich wcześniejszego zakupu. Jedną z największych zalet transakcji CFD jest możliwość zarobku nawet przy spadku cen.

Na czym polegają inwestycje w kontrakty CFD?

W ramach transakcji CFD dostępnych jest bardzo dużą ilość rynków, na których można handlować kontraktami akcji, indeksów, walut, surowców, towarów i innymi aktywami. Transakcje Contract For Difference są możliwe dzięki tzw. lewarowi, czyli dźwigni finansowej. Jeżeli zajmiemy pozycje krótkie, to zaczynamy od sprzedaży, a następnie kupujemy. Dźwignia finansowa umożliwia otwieranie pozycji, nawet jeżeli posiadamy jedynie minimalną część całkowitej wartości. Dzięki temu prawidłowe decyzje inwestycyjne mogą nam pozwolić na zwielokrotnienie zysków. Inwestując w CFD, przy otwarciu krótkich pozycji istnieje możliwość zabezpieczenia portfela i zmniejszenia ryzyka poniesienia dużych strat. Taki rodzaj inwestowania (transakcje CFD) umożliwiają osiągnąć znaczący zysk przy jednoczesnych niskich spreadach i prowizjach. Co ważne, rynki są dostępne dla inwestorów przez 24 godziny na dobę – dzięki temu możemy dostosować inwestycję do swojego grafiku. Aby jednak kontrolować sytuację na rynku, który zmienia się nieustannie, powinniśmy bardzo często kontrolować swój rachunek CFD.

Jak działają CFD?

Kiedy kupujemy akcje na rynku giełdowym, stajemy się właścicielami instrumentu bazowego (akcji), natomiast, kiedy przeprowadzając transakcje CFD nie stajemy się faktycznymi posiadaczami akcji. Poza tym pozycje można otwierać nawet przy spadku wartości. Jedną z podstawowych rzeczy, którą trzeba zrozumieć przed rozpoczęciem inwestycji, jest Spread. Spread to inaczej widełki ceny Kup i Sprzedaj, czyi różnica pomiędzy kosztem zakupu i sprzedaży. Kwotowanie każdego kontraktu CFD przedstawiane jest pod postacią pary dwóch cen (zakupu i sprzedaży). Jeżeli nasza analiza pozwoliła nam stwierdzić, że cena się zwiększy, powinniśmy otworzyć pozycję po cenie Kup, natomiast, kiedy przewidujemy spadek, powinniśmy otworzyć pozycje po cenie Sprzedaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here