Zawód żołnierza a kredyt w banku

Szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji w banku, a także to, jak będzie wyglądał cały proces zaciągania kredytu, zależy po części od naszego zawodu. Co, jeśli jesteśmy żołnierzem zawodowym? Jaki będzie to miało wpływ na decyzję banku i czy możemy liczyć na korzystniejszy kredyt? Jak sytuacja prezentuje się w przypadku kontraktu, a jak w przypadku służby stałej? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Kredyty preferencyjne dla żołnierzy

Niektóre banki mają w swojej ofercie tak zwane kredyty preferencyjne dla żołnierzy (a często także dla innych przedstawicieli służb mundurowych, czyli na przykład policjantów i strażników miejskich). Wynika to z faktu, że są oni postrzegani jako rzetelni, godni zaufania kredytobiorcy, osiągający często wysokie dochody.

Dodatkowo, co istotne w przypadku kredytu hipotecznego, co miesiąc otrzymują oni specjalny dodatek mieszkaniowy, który może posłużyć również do spłaty rat kredytu hipotecznego – w związku z tym ich zdolność kredytowa będzie wyższa, niż wskazywałyby na to same podstawowe dochody.

Czym charakteryzuje się kredyt dla żołnierza? Wyższą maksymalną kwotą kredytu, uproszczonymi formalnościami bądź obniżeniem marży lub prowizji kredytu. Zdarza się nawet, że bank decyduje się całkowicie zrezygnować z prowizji. W związku z tym tego typu specjalne kredyty mogą okazać się bardzo atrakcyjne. Musimy przy tym pamiętać, że ich otrzymanie wymaga spełnienie pewnych warunków, w tym przede wszystkim posiadania odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

Szereg dodatkowych informacji na temat kredytu dla żołnierza znaleźć można tutaj: https://habza.com.pl/kredyt-dla-zolnierza/. Warto, aby każdy mundurowy planujący zaciągnięcie zobowiązania finansowego się z nimi zapoznał. Dzięki temu cały proces będzie szybszy i mniej stresujący, a ponadto być może uda się uniknąć niepotrzebnego przepłacenia na kredycie.

Kontrakt a kredyt w banku

Żołnierzowi zatrudnionemu na podstawie kontraktu może być trudniej otrzymać kredyt niż żołnierzowi pełniącemu służbę stałą. Wynika to z faktu, że bank nie jest pewien, czy kontrakt zostanie przedłużony, a więc czy za jakiś czas dana osoba będzie wypłacalna. Jest to szczególnie istotne w przypadku kredytów długoterminowych, których okres spłaty może wykraczać poza okres, w którym będzie jeszcze obowiązywał kontrakt.

To, że uzyskanie kredytu będzie trudniejsze, nie oznacza jednak, że będzie to niemożliwe. Zwłaszcza, jeśli nie jest to pierwszy kontrakt, a drugi czy następny. Ciągłość zatrudnienia na kontrakcie jest sygnałem dla banku, że można spodziewać się kolejnego jego przedłużenia, a więc udzielenie pozytywnej decyzji kredytowej jest mniejszym ryzykiem.

Kredyt dla żołnierza, czy to kontraktowego, czy pełniącego służbę stałą, warto zaciągnąć z pomocą dobrego pośrednika kredytowego, takiego jak Habza Finanse. Dzięki pomocy specjalisty szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej znacznie wzrosną, a jednocześnie będziemy mieli pewność, że otrzymamy kredyt na najlepszych możliwych warunkach.

Zawód żołnierza a kredyt w banku – podsumowanie

Jak widać, zawód żołnierza niesie za sobą zarówno pozytywy, jak i negatywy w zakresie zaciągania kredytu. Możliwe jest w niektórych bankach uzyskanie zobowiązania na lepszych warunkach, ale, w przypadku zatrudnienia na podstawie kontraktu, na przeszkodzie może stanąć krótki jego okres.

Jest to kwestia bardzo indywidualna, tak więc najlepszym wyjściem jest zasięgnięcie porady u specjalisty. Przeanalizuje on dokładnie naszą konkretną sytuację, a następnie znajdzie dla nas kredyt na atrakcyjnych warunkach i pomoże nam go pozyskać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here