Zbita szybka w iPhone

Zbita szybka w iPhone nie powinna być naprawiana na własną rękę. W ten sposób można doprowadzić się do jeszcze większych szkód. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w profesjonalnym serwisie Apple. Uszkodzona szybka może okazać się dość problematyczna w swobodnym użytkowaniu wspomnianego urządzenia. W związku z tym nie należy zbyt długo zwlekać i czym prędzej zdecydować się na wymianę zbitej szybki.

Naprawa zbitej szybki w iPhone – na czym to polega?

Fachowa naprawa iPhone wcale nie musi być zbyt kosztowna. Jeśli ekran po wystąpieniu usterki nadal reaguje na dotyk wystarczy wymienić samą szybkę. W przypadku profesjonalistów nie będzie to ani czasochłonne, ani kosztowne. Większym kłopotem jest nie brak reakcji na dotyk. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak zdecydować się na wymianę szybki i digitizera. Cały wyświetlacz będzie się wymieniało w sytuacji, w której uszkodzona zostanie matryca LCD i na ekranie co jakiś czas będą się pojawiać przebarwienia.

Zbita szybka w iPhone – jak się za to zabrać?

Wymiana szybki iPhone 12 to absolutny strzał w dziesiątkę. Wymianie będzie podlegało jedynie szkło ochronne. Nie ma konieczności wymieniania całego panelu. Oznaczałoby to dla użytkowników zdecydowanie większe koszty. Cała usługa składa się z kilku podstawowych czynności:

  • odseparowanie zbitej szybki od wyświetlacza,
  • wykruszenie kleju, który łączy szybkę z digitizerem,
  • usunięcie resztek szkła i polaryzatora,
  • dokładne wyczyszczenie wyświetlacza,
  • montaż nowej szybki wraz z warstwą polaryzacyjną,
  • połączenie wszystkich użytych warstw,
  • montaż pozostałych części, które trzeba było zdemontować, aby wymienić szybkę (np. osłona i czytnik dotykowy).

Co prawda wydaje się to być dość skomplikowana przeprawa, lecz specjaliści nie mają z tym większych trudności i nie zajmuje im to dużo czasu. W razie potrzeby można skorzystać z naprawy wysyłkowej.

Jak zabezpieczyć się przed uszkodzeniem szybki?

Jedną z najistotniejszych informacji dla posiadaczy iPhone jest to, iż szybkę można zabezpieczyć przed ewentualnymi uszkodzeniami już na etapie zakupu urządzenia. Wystarczy zdecydować się na zainwestowanie w niezawodną folię poliwęglanową. Taka folia ochroni sprzęt przed usterkami, zabrudzeniami i kurzem. Alternatywą jest korzystanie z futerału.

Należy mieć na uwadze to, że upadek telefonu z dużej wysokości może zakończyć się nie tylko zbitą szybką, ale też uszkodzoną tylną klapką. W tej sytuacji użytkowników zainteresuje profesjonalna wymiana tylnej klapki iPhone 12. Dzięki temu urządzenie będzie wyglądało jak nowe i odzyska dawną sprawność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here