Zacznij oszczędzać mądrze i dowiedz się, jakie korzyści płyną z założenia lokaty

Odkładanie z myślą o przyszłości staje się coraz bardziej popularne. Większość osób przyznaje, że oszczędności zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Udało się odłożyć pewną sumę pieniędzy i zastanawiasz się jak ją pomnożyć? Poznaj zalety lokaty bankowej!

Co to jest lokata bankowa?

Produkt finansowy, który oferuje praktycznie każdy bank, mający na celu pomnażanie naszych oszczędności. Zakładając lokatę możemy liczyć na zysk w postaci odsetek. Tego rodzaju sposób pomnażania oszczędności, należy do najbardziej bezpiecznych. Ryzyko utraty kapitału jest niewielkie, dlatego coraz więcej osób decyduje się otworzyć lokatę bankową (Nest Bank ma atrakcyjną ofertę dla nowych klientów: nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/oszczednosci-lokaty).

Zalety lokaty

Najczęściej wybieraną formą pomnażania oszczędności jest otwarcie lokaty. Takie rozwiązanie ma spore korzyści:

  • dostępność lokaty- aby zacząć pomnażać pieniądze nie trzeba mieć dużych nakładów finansowych, można zacząć już tysiąca złotych, przy takiej kwocie większość osób jest w stanie zacząć pomnażać zgromadzone środki,
  • proste i przejrzyste zasady- lokata zakładana jest na określony w umowie czas, wystarczy złożyć taką dyspozycję w wybranym banku, zysk z lokaty również jest wcześniej ustalony, co sprawia, że można łatwo przeliczyć ile zyskamy w określonym terminie,
  • minimalne ryzyko- inwestowane środki obarczone są sporym ryzykiem, można sporo zarobić, ale też sporo stracić, w przypadku lokaty bankowej, ryzyko utraty środków jest niewielkie, co daje duże poczucie bezpieczeństwa, zakładając lokatę bankową nie musimy się martwić, że stracimy środki, na które pracowaliśmy i długo odkładaliśmy,
  • dopasowane do potrzeb- szeroka oferta tego rodzaju produktów finansowych pozwala wybrać lokatę, indywidualnie dopasowaną do potrzeb, można zdecydować się na długoterminową z myślą o większych wydatkach w przyszłości, lub krótkoterminową, jeśli potrzebujemy szybciej wyciągnąć powierzone środki, warto przyjrzeć się oferowanym lokatom i wybrać najbardziej korzystną dla siebie.

O czym warto pamiętać?

Decyzja o założeniu lokaty powinna być dokładnie przemyślana. Warto pamiętać, że wcześniejsze wyciągnięcie środków niż określone w umowie, skutkuje utratą całości lub części wypracowanych odsetek. Decydując się na założenie lokaty, warto pogodzić się z czasowym zamrożeniem środków. Przed otwarciem lokaty warto porównać oferty poszczególnych banków. Oprocentowanie jest niezwykle istotne, ale warto wiedzieć, że wyższe odsetki zazwyczaj są obwarowane dodatkowymi warunkami np. wyższą kwotą czy dłuższym terminem. Oferta może być bardzo korzystna, jednak warto wcześniej dopytać o szczegóły warunków osiągnięcia wyższego zysku. Banki prześcigają się w proponowaniu jak najbardziej atrakcyjnych warunków, co sprawia, że możemy wybrać rozwiązanie z korzyścią dla nas.

Lokata to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą pomnożyć swoje oszczędności, jednak nie jesteśmy skłonni ryzykować w kwestiach finansowych. Decydując się na lokatę zyskujemy, nie ponosząc dużego ryzyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here