Mały odkurzacz wodny

Taki niewielki odkurzacz wodny jest opcją ciekawą ze względu na to, że standardowy odkurzacz na worek to nadal pewnego rodzaju zapylenie, czyli sprzęt ten nie poprawia jakości powietrza, a mały odkurzacz z filtrem wodnym to też dość niewielka masa i oczyszczanie powietrza w domu z latających zanieczyszczeń.

Mały odkurzacz z filtrem wodnym

Rzecz jasna taki mały odkurzacz wodny trzeba za każdym razem napełniać świeżą wodą, a do tej wody można dodawać olejki eteryczne, dzięki którym można poczuć to, że w danym pokoju ktoś jakiś czas temu odkurzał. Kluczowe znaczenie ma też i to, że odkurzacz wodny nie może mieć w sobie tej wody cały czas, czyli po odkurzeniu trzeba dany odkurzacz opróżnić z brudnej wody, a pojemnik na wodę umyć.

Takie podejście do odkurzania jest bardzo ważne, bo niektóre odkurzacze tego typu nie mogą pozostać z wodą, bo wilgoć może zaszkodzić ich podzespołom elektrycznym. Opróżnianie to jest też ważne z innych przyczyn, bo mokry brud po jakimś czasie zacznie też śmierdzieć w takim odkurzaczu.

Dobry odkurzacz antyalergiczny

Ten konkretny rodzaj odkurzacza to też sprawy powiązane z jakością, bo mały odkurzacz wodny, który jest też bardzo tani, to też dość nieciekawa trwałość. Mowa tu o tym, że może mieć rury wykonane z tworzywa, które dość szybko zacznie się łamać i to wtedy gdy niezbyt mocno uderzymy szczotką o komodę. Dlatego też lepiej jest kupić mały odkurzacz wodny z rurami stalowymi które się łączy.

Rura rozsuwana w tego typu sprzęcie to kiepska opcja, bo po blisko roku eksploatacji może się zacząć sama składać. Kluczowe znaczenie mają też złącza tych rur, a konkretniej to, że mogą być one wykonane z tworzywa, które może zacząć pękać. Wady tego rodzaju są czymś typowym i do pewnego stopnia też normalnym. Z tych przyczyn warto poszukać takiego małego odkurzacza wodnego w sprzętach markowych i droższych, bo opcje droższe i częściej polecane w Internecie, to też dłuższa eksploatacja danego odkurzacza w takim typowym domu.

Dobry odkurzacz wodny

Takiej typowej pani domu może nie spodobać się to, że odkurzacz wodny i to nawet ten mniejszy może mieć specyficzny design, bo tego typu domowe sprzęty mają pojemnik na wodę, który przypomina dzban dość niski i rozłożysty. Element ten wykonany jest z przeźroczystego tworzywa i nie jest wybitnie trwały. Jednym słowem lepiej go nie uszkodzić, bo w niektórych zestawach nie ma zapasowego, ale te odkurzacze z wyższej półki cenowej to też większa ilość dodatków.

Jaki odkurzacz wodny?

Trudno powiedzieć czy każdy droższy odkurzacz wodny ma zapasowy zbiornik, ale ich wygląd poprawia to podświetlenie zbiornika z wodą. Ono oświetla go od góry i gdy odkurzacz pracuje, to woda ta porusza się w zbiorniku, a podświetlenie daje ciekawy efekt wizualny. Sprawia, że woda ta wydaje się być szaro-niebieską, czyli jest to zaleta strony wizualnej małego odkurzacza wodnego. Rzecz jasna ta woda to też ciężar i to nawet w przypadku mniejszego odkurzacza. Minus ten mają i większe i mniejsze modele. Jednak ludzie z alergią na kurz będą tego typu odkurzaczem zachwyceni, bo ta maszyna dba o jakość powietrza lepiej niż inne odkurzacze z różnymi filtrami z gąbki, bo filtry te nie są aż tak dobre jak woda.

Źródło: https://www.rainbow-odkurzacze.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here