Języki obce dla małych dzieci

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważna jest obecnie znajomość języków obcych. Świat stoi otworem praktycznie dla każdego, kto potrafi porozumiewać się po angielsku, a jeśli zna jeszcze inne języki, stanowią one jego ogromny atut. Oczywistym jest również, że dzieci uczą się ich znacznie szybciej, dlatego warto zainwestować w ich rozwój językowy już na najwcześniejszych etapach życia. Właśnie z taką propozycją wychodzi Mała Lingua.

Mała Lingua – dla kogo?

Mała Lingua & Lingua Teens Space to ogólnopolska sieć szkół języków obcych dla dzieci i młodzieży. Wchodzi ona w skład Grupy PWN. Posiada ofertę kształcenia językowego skierowaną do trzech grup wiekowych.

Pierwszą grupę stanowią dzieci w przedziale 3-9 lat, które obejmuje metoda Mała Lingua. Druga grupa to dzieci w wieku 10-12 lat, dla których został przeznaczony program Early Teens. Dla młodzieży od 13 do 18 roku życia opracowano program Lingua Teens Space.

Każdy z nich jest autorskim programem nauczania, specjalnie dostosowanym do potrzeb różnych grup wiekowych. Program ten został wyróżniony przez MEN i Komisję Europejską do spraw wielojęzyczności.

Jak wygląda kurs?

Kursy językowe dla dzieci oferują możliwość nauczania angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Oprócz nauki samego języka, wprowadzane są elementy wiedzy o kulturze danego kraju. Wszystko opiera się na ciekawych materiałach dydaktycznych. W przypadku języka angielskiego zostały one przygotowane w formie czytanki o rodzinie Blabbersów. Przyjrzyjmy się szczegółom nauczania języka angielskiego.

Kurs dla dzieci wykorzystuje różnorodne techniki nauczania, takie jak czytanie globalne i wprowadzenie głoskowania w grupie objętej programem Mała Lingua. Dzięki temu dzieci łatwiej i szybciej uczą się czytać i poprawnie wymawiać słowa w języku angielskim. Z kolei urozmaiceniem i zachętą do nauki jest wykorzystanie zajęć motorycznych. Dzięki temu zostaje zaspokojona naturalna potrzeba dzieci do poruszania się, a jednocześnie następuje ich harmonijny rozwój.

Ostatnią ważną cechą metody Mała Lingua jest nauczanie polisensoryczne, czyli wykorzystujące wszystkie zmysły. Jest to naturalny sposób poznawania świata i uczenia się, dlatego przyspiesza cały proces.

Inne wykorzystywane metody to umuzykalnienie i teatralizacja, a także stworzenie kącika powtórzeń.

Osiągane cele

Nauka w szkole Mała Lingua owocuje praktyczną nauką języka. Dzięki niej dzieci mają świadomość, że język obcy pozwoli im się porozumieć w wielokulturowym świecie, w którym granice coraz bardziej się zacierają. Zdobywają umiejętność komunikacji w konkretnych sytuacjach, a także poznają charakterystyczne cechy danej kultury, co pozwoli im później łatwiej odnaleźć się w niej w trakcie podróży. Dzięki temu osiągany jest cel kompleksowego nauczania przedmiotowo-językowego.

Zainteresowałeś się takimi zajęciami dla swojego dziecka? Jeśli tak, to adresy filii i informacje kontaktowe znajdziesz pod adresem: www.malalingua.com.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here