Kurs na prawo jazdy - sprawdzone porady dla przyszłych kierowców

Wielu aktualnych kierowców wspomina egzamin na prawo jazdy jako jeden z najgorszych w swoim życiu. Mimo ukończonego kursu nauki jazdy, stres związany z częścią praktyczną jest spory. Wynika on po części z braku doświadczenia za kółkiem, po części zaś z formalnej atmosfery, która towarzyszy całemu wydarzeniu. Jak zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem i wkroczyć dumnie do zacnego grona kierowców?

Sprawdzony OSK – Ośrodek Szkolenia Kierowców

Spokój i opanowanie za kółkiem w trakcie egzaminu na prawo jazdy, jak również w przyszłości, daje solidne przygotowanie. Przed zapisaniem się na kurs prawa jazdy dobrze jest zdobyć trochę opinii o ośrodkach szkolenia kierowców w naszej okolicy. Nie bazuj na tym, czy prowadzący kurs jazdy będzie łagodny i sympatyczny – chodzi przede wszystkim o dyscyplinę za kółkiem i odpowiedni bodziec by szybko i sprawnie przystosować się do warunków jazdy w swoim mieście. Jeśli chcesz zdać prawko za pierwszym razem, to przeprowadź mini ankietę wśród znajomych i rodziny. W ten sposób wyselekcjonujesz najlepszy ośrodek szkolenia kierowców i zwiększysz swoje szanse. Poniżej zdjęcie z jednej ze szkół nauki jazdy w Kaliszu – ABCNaukiJazdy.pl, dającej swoim kursantów nieprzeciętne możliwości nauki.

Instruktor nauki jazdy z dużym doświadczeniem w twoim mieście

Zdj. Szkoła Nauki jazdy w Kaliszu

Instruktor nauki jazdy z dużym doświadczeniem w twoim mieście

Jeśli już wybrałeś renomowany ośrodek szkolenia kierowców, to warto też wybrać odpowiedniego instruktora od prawa jazdy. Pamiętaj, że spędzisz z tą osobą wiele godzin, często będą to dla kursanta chwile mocno stresujące. Nie musi być między wami chemii, ale dobrze, żeby była to osoba, która ma respekt i doświadczenie. Podświadomie kursanci prawa jazdy szybciej chłoną wiedzę i przyjmują uwagi od takich instruktorów.

Łączenie wiedzy teoretycznej z praktyczną

Wydaje się, że zła sława praktycznego egzaminu na prawo jazdy stawia trochę w cieniu część teoretyczną. Kursanci wychodzą z założenia, że wiedzę teoretyczną da się przyswoić szybko, w warunkach domowych i liczy się wyłącznie mechanika jazdy. To duży błąd. Sprawne poruszanie się po drodze w trakcie nauki jazdy i sukces na egzaminie to zwykle efekt dobrego połączenia wiedzy i umiejętności. Zwykle dużo łatwiej wystrzegamy się błędów, jeśli wcześniej rozpatrzymy je w trakcie próbnego testu teoretycznego.

Prawko to poważna sprawa – decydujesz o swoim i cudzym bezpieczeństwie

Szkoła jazdy nauczy kursanta bardzo wiele, ale ważne jest także nastawienie i świadomość tego jak wielką odpowiedzialność bierzemy na siebie uczestnicząc w ruchu drogowym. Poważne podejście, skupienie, koncentracja, odpowiednie przygotowanie mentalne – na początku kursu na prawo jazdy to właśnie one pomogą nam ominąć kosztowne błędy. Poczucie instruktora daje oczywiście pewien poziom komfortu i poczucie bezpieczeństwa, ale należy pamiętać, że w trakcie egzaminu na prawo jazdy będzie siedział koło nas człowiek o zupełnie innym nastawieniu i wykonujący zupełnie inne zadania.

To tyle jeśli chodzi o podstawowe porady dotyczące prawa jazdy. Więcej dowiesz się w ośrodku szkolenia kierowców oraz od osób, którym udało się zdobyć uprawnienia kategorii B.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here