Warsztaty w pałacowych wnętrzach – warszawskie zajęcia w królewskich posiadłościach

Spędzenie czasu na nauce w pięknych pomieszczeniach to wyjątkowe przeżycie, które jest rozrywką dostępną nie tylko dla wybranych. Taką formę aktywności może sobie zaplanować każdy. Ciekawe warsztaty, kursy, prelekcje oraz wykłady znajdują się w ofercie takich miejsc, jak: Łazienki Królewskie, Zamek Królewski oraz Muzeum Etnograficzne.

Popularne pałace w Warszawie – łazienkowskie przestrzenie

Pałace w Warszawie to miejsca, w których organizowanych jest wiele fascynujących i czasem również darmowych zajęć. Jednym z nich jest pałac Na Wyspie, czyli utrzymany w klasycystycznym stylu warszawski pałac, położony w wyjątkowej lokalizacji w Łazienkach Królewskich. Znajduje się tam 140 obrazów z kolekcji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W takim otoczeniu można wziąć udział w warsztatach plastycznych, które są łączone z interaktywnym zwiedzaniem galerii. Zajęcia są przeznaczone dla różnych grup wiekowych i organizowane w różnych terminach przez cały rok.

Oprócz wykładów tematycznych, związanych ze sztuką w Łazienkach, można wziąć udział w lekcjach jogi na świeżym powietrzu i warsztatach z rozwoju osobistego. Te ostatnie to połączenie niestandardowego zwiedzania przestrzeni ogrodów łazienkowskich i budowli z ćwiczeniami z zakresu tzw. umiejętności miękkich (m.in. komunikacji, twórczego myślenia, asertywności).

Zajęcia w Muzeum Etnograficznym

Warszawskie Muzeum Etnograficzne to miejsce szczególnie ciekawe dla dzieci, ponieważ znajduje się tam jedyne w Polsce Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka. Można tam zapisać dziecko na ferie zimowe lub wraz z nim wziąć udział w warsztatach tematycznych, np. wielkanocnych lub związanych z szeroko rozumianą obrzędowością i tradycją.

Warsztaty na Zamku Królewskim

Zamek Królewski w Warszawie to kolejne miejsce, w którym można zdobyć nowe umiejętności, przebywając jednocześnie w pięknych pomieszczeniach. Organizowane są tutaj lekcje muzealne, warsztaty fotograficzne oraz wykłady w ramach cyklów tematycznych. Szczegółowe informacje dotyczące terminów zajęć są umieszczane na oficjalnej stronie internetowej zamku z dużym wyprzedzeniem, dzięki czemu można sobie zaplanować tę formę aktywności, nawet jeżeli jest się spoza stolicy.

Ciekawe wydarzenia w Warszawie, które łączą w sobie elementy warsztatowe i zwiedzanie wspaniałych kolekcji sztuki, z pewnością zainteresują nie tylko miłośników twórczego spędzania wolnego czasu. To również doskonały sposób na rodzinne popołudnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here