Bear Grylls - książki autora, które pomogą ci przetrwać

Był taki czas, kiedy na polskim rynku wydawniczym pojawiło się mnóstwo książek dotyczących survivalu. Kilku autorom udało się wówczas osiągnąć sławę dzięki swoim publikacjom, jednak żaden z nich nie stał się tak popularny, jak Bear Grylls – książki autora szybko zyskały miano bestsellerów. Spore grono jego czytelników składa się z fanów programów telewizyjnych, w których wystąpił podróżnik. Warto jednak pamiętać o tym, że jego pierwsze publikacje ukazały się, zanim wziął w nich udział.

Trudne doświadczenia

Znany podróżnik od wielu lat opowiada swojej publiczności o sposobach na przetrwanie nie tylko w dżungli czy Himalajach, ale także w trudnych sytuacjach życiowych. Zdobycie Mount Everestu, przejście po skutym lodem Morzu Arktycznym, wypadek podczas skoku ze spadochronem… Bear Grylls – książki autora opowiadają między innymi o tych wydarzeniach – naprawdę przeżył w życiu sporo.

Alpiniście trudno jest odmówić ogromnej wiedzy i doświadczenia, jednak popularność przyniosły mu przede wszystkim stosowane przez niego kontrowersyjne metody oraz ekstremalne sytuacje, w których się stawiał. W podróż Bear Grylls przeważnie zabiera ze sobą tylko kilka podstawowych przedmiotów, aby udowodnić, że do uzyskania jedzenia, światła, ciepła czy kierunkowskazów można wykorzystać zasoby naturalne. Korzystając z nich, przeżył między innymi na lodowcu, sawannie i wulkanie.

Bear Grylls – książki autora o (miejskiej) dżungli

Spośród wszystkich jego dzieł, największą popularność osiągnęły poradniki Beara Gryllsa – książki autora ukazują się na rynku od 2000 roku. Pierwsza z nich pt.: “Pokonać Everest” opowiada oczywiście o himalajskiej wyprawie. We współpracy z siecią Discovery Channel autor wydał także książkę pt.: “Szkoła przetrwania: kultowy poradnik survivalowy”. Z jego rad korzystają miłośnicy górskich wypraw, survivalu i dzikich przygód.

Okazuje się jednak, że bardzo często to wcale nie natura jest głównym przeciwnikiem człowieka. Czasami o wiele trudniej jest nam odnaleźć się w otaczającej nas na co dzień rzeczywistości, w tzw. miejskiej dżungli. Właśnie o tym opowiada “Poradnik przetrwania w życiu” Beara Gryllsa – książka autora jest pełna życiowych rad. Zebrała ona pozytywne recenzje czytelników, dlatego śmiało rozglądaj się za nią w Skupszopie. Ten sklep internetowy charakteryzuje się nie tylko szerokim asortymentem, ale także atrakcyjnymi cenami.

Bear Grylls wydał także autobiografię, serię książek pt.: “Bear Grylls Adventure” oraz cykl powieści, których bohaterem jest Will Jaeger.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here