Kredyt dla zadłużonych

Z roku na rok coraz więcej Polaków sięga po różnego rodzaju kredyty i pożyczki. Trudna sytuacja finansowa, potrzeba wyremontowania lub kupna mieszkania, nagły wpadek lub choroba – to tylko kilka przykładów, które wymuszają na nas uzyskanie dodatkowego wsparcia pieniężnego. Niestety na jednym kredycie zazwyczaj się nie kończy. Z czasem pojawiają się nowe potrzeby, które trzeba sfinansować. Mając już na koncie chociaż jedno zobowiązanie finansowe, możemy powiedzieć, że jesteśmy zadłużeni (do czasu aż spłacimy kredyt). Nierzadko się zdarza, że posiadamy kilka kredytów lub pożyczek, których raty kumulują się w problematyczne do spłaty kwoty. Wtedy chcemy wziąć kolejny kredyt, aby pozbyć się ciążących na nas starych kredytów. Jednak sytuacja nie jest taka prosta. Uzyskanie kolejnego kredytu może być problematyczne, jednak nie niemożliwe. Czym jest kredyt dla zadłużonych i czy warto się o niego ubiegać?

Kredyt dla zadłużonych: co to jest?

Kredyt dla zadłużonych https://habza.com.pl/kredyt-dla-zadluzonych/ przeznaczony jest dla osób, które już mają na swoim koncie różne zobowiązania finansowe. Kilka kredytów, o różnych ratach i terminach spłaty, niewątpliwe potrafią się przyczynić do utraty płynności finansowej i wtargnięciu chaosu w domowy budżet. Kredyt dla zadłużonych ma na celu pomoc w wyjściu z dotychczasowych zadłużeń. Tym kredytem spłaca się stare zobowiązania finansowe i zostaje z jednym kredytem oraz ujednoliconą ratą spłaty. Pozwala to na uporządkowanie budżetu i odciążenie głowy z obaw o spłacanie rat.

Do grona osób zadłużonych należą też te, które posiadają negatywne wpisy w BIK, w historii miały problem z terminową spłatą kredytu lub posiadają kilka, a czasem nawet kilkanaście zobowiązań finansowych, które obniżają ich zdolność kredytową. To są już trudniejsze przypadki, jednak również zaliczają się do grona osób, którym kredyt dla zadłużonych jest dedykowany. Jednak dla osób mających niską zdolność lub nieciekawą historię kredytową, uzyskanie kredytu staje się wyzwaniem. Banki dokładnie sprawdzają i analizują klientów ubiegających się o kredyt. Z poziomu klienta, spotykając się z odmową nie mamy możliwości negocjacji. Inaczej wygląda sytuacja, gdy korzystamy z pomocy pośrednika. Specjaliści z Habza Finanse, nie tylko wybierają najlepszą ofertę, ale także mają możliwość negocjacji na szczeblu decyzyjnym, dzięki czemu mamy większe szanse na uzyskanie interesującego nas kredytu.

Jakie wymogi trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt dla zadłużonych?

Tak jak w przypadku każdego innego produktu finansowego, tak i przy kredycie dla zadłużonych banki analizują zdolność kredytową interesanta. Osoba ubiegająca się o kredyt dla zadłużonych przede wszystkim musi posiadać aktualny dowód osobisty oraz aktywne konto bankowe, przypisane do jej imienia i nazwiska. Po drugie trzeba pozytywnie przejść analizę zdolności oraz historii kredytowej. Bank może wymagać również podpisania oświadczenia na temat sytuacji materialnej oraz dostarczenia dokumentu zaświadczającego o wysokości zarobków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here