ratownicy

Praca ratownika medycznego jest nie tylko wymagająca, ale również niebezpieczne i wyczerpujące. Spoczywa na niej ogromna odpowiedzialność. Wymaga nie byli jakich kandydatów. Muszą być oni odporni fizycznie, ale również psychicznie, ponieważ nie mogą być bardzo emocjonalni. Zwyczaj ratownik medyczny w momencie, kiedy waży się życie i zdrowie pacjenta, nie myśli o pieniądzach. Jednak i on, gdy opadną emocje, pacjent wyzdrowieje oraz skończy się jego zmiana, musi żyć tak jak każdy inny człowiek. Do jego obowiązków i zrobienie zakupów, opłacanie rachunków i codzienne życie. Jak wyglądają zarobki ratownika medycznego?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-ratownik-medyczny/

Mediana zarobków ratownika medycznego

Branżowe serwisy, które zajmują się ustalaniem wysokości płace pracowników w szczególnych branżach, nie pozostawiają wątpliwości. W skali kraju średnia wypłat ratownika medycznego wynosi około 2250 zł netto. Jest to jednak kwota uśredniona. Około 25% wszystkich ratowników zarabiam mniej, ponieważ są te zarobki około 1900 zł na rękę i mniej za cały miesiąc. Kolejne ćwierć przedstawicieli tego zawodu zarabia od 2825 zł netto. Jeżeli chodzi o miejsce zamieszkania, to najwięcej zarobisz jako zarodnik medyczny w województwie mazowieckim, ponieważ będzie to wynagrodzenie wynoszące 3150 zł netto. Ratownicy medyczni z województwa zachodniopomorskiego, Wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, Pomorskiego, Małopolskiego, ludzkiego oraz Dolnośląskiego mogą liczyć na średnie wynagrodzenie wynoszące 2830 zł na rękę. Wyraźnie gorzej wygląda to w przypadku województw zachodnich krajów w województwie Lubelskim jest to 2600 zł, na Podlasiu 2540 zł oraz 2530 zł w podkarpackim. Rekordzistą w skali kraju jest miejscowość Piaseczno, gdzie ratownik medyczny może liczyć na zarobki wynoszące około 4000 zł netto. Dobrze wyróżniają się również Bartoszyce, gdzie ratownik zarabia 3470 zł netto oraz Piła 3380 zł netto. 

Ratownik medyczny za granicą

Zarobki ratownika medycznego zależy oczywiście od kraju, w którym Jestem zatrudniony. W Wielkiej Brytanii i przykładowo przeciętny pracownik może zarobić nawet 10 000 zł. Podobna stawka obowiązuje w Niemczech. Zauważalnie wyższa pensja czeka również ratownika medycznego z Norwegii, ponieważ będzie to 1500 zł brutto. Oczywiście są to kwoty uśrednione wymienionych państwach również posiadają swoje różnicowania dotyczące wysokości wynagrodzenie, wynikające z regionów oraz uwarunkowań rynkowych.

Zobacz też: https://www.biznes.info.pl/ratownik-medyczny/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here