Jak być popularnym na Instagramie

Chcesz zyskać popularność na Instagramie? A może pragniesz, by dotychczasowe światło fleszy świeciło na Ciebie jeszcze mocniej? Chcesz zwiększyć ilość subskrybentów, czyli tzw. Followersów, ale nie wiesz jak? W takim razie trafiłeś/-łaś do odpowiedniego miejsca. Tutaj znajdziesz praktyczne porady jak skutecznie zwiększyć swoją popularność, bez korzystania z aplikacji do sztucznego nabijania Followersów.

Proces zwiększana własnej bazy subskrybentów niestety nie jest rzeczą prostą, którą osiągnie się z dnia na dzień. Jest to złożony i czasochłonny proces, lecz jest satysfakcjonujący i wart poświecenia czasu i włożonego wysiłku. Poniżej znajdziesz 7 sposobów, które w odpowiedni sposób zastosowane na pewno przyniosą wymierne efekty.

1. Systematyczność jest podstawą sukcesu

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, to iż regularne aktualizowaniu swojego konta czy to poprzez wrzucaniu nowych zdjęć, czy za pomocą innej aktywności stanowi podstawę zbudowania dużej bazy odbiorców. Dla dobrze funkcjonującej społeczności minimum wrzuconych zdjęć to 5 zdjęć w przeciągu jednego tygodnia.

2. Znajdź historie, którą chcesz opowiedzieć

Każda osoba korzystająca z masmediów lubi mieć jasny, klarowny i przejrzysty przekaz. W tym miejscu wielu początkujących instagram’owiczów popełnia kardynalny błąd. Nie wyznaczają sobie tematu przewodni, którego chcą pokazać światu. Przedstawiając ogólniki komplikują swój przekaz, w związku z czym duża część subskrybentów traci zainteresowanie na rzecz osób, które jasno pokazują to o czym chcą mówić. Zatem wyznacz to o czym chcesz opowiedzieć światu, a zobaczysz, że zwiększy to procent subskrybentów, którzy zostaną z Tobą na dłużej.

3. InstaStories

InstaStories to materiały, które po 24 godzinach znikają. W ostatnim czasie stories na Instagramie bardzo mocno zdominowały tę platformę. Żyjemy w czasach, gdzie liczy się tu i teraz, w związku z czym ludzie chcą oglądać wszystko co dzieje się w danej chwili, gdzie mają wszystko podane do “skonsumowania”. W tym miejscu warto wspomnieć, iż warto od czasu do czasu przeprowadzać krótkie relacje, ponieważ wtedy Twoje konto będzie wyskakiwało w polecanych, a to na pewno pomorze budować Twoją społeczność.

4. Zgoda buduje

Działaj z innymi. Poproś, żeby ktoś polecił Cię na swoim instastories, albo zróbcie sobie razem zdjęcie i oznaczcie siebie nawzajem. W zasadzie tutaj sam ustalasz granice pomysłowości i niekonwencjonalności. Warto również zadbać o to by osoba, z którą będziesz współpracowała miała jak najwięcej Followersów, im więcej tym lepiej.

5. Jakość ponad ilość

W czasach globalnej wioski, gdzie każdy użytkownik Instagrama chcę opowiedzieć swoją własną historie światu, wielu zapomina, że to jakość przyciąga odbiorców. Ludzie kochają ład, porządek i estetykę. Dlatego wyróżniaj się jakością estetycznego podania swojej własnej histori. Możesz przedstawiać unikatowe historie albo historie całkowicie zwyczajne, lecz w niestandardowy sposób. Wszystko zależy od Twoich gustów. Tylko pamiętaj o prostej zasadzie: jakość ponad ilość.

6. Proaktywność

Osoby obserwujące Twój kanał to robią to dla Ciebie oraz dla tych fragmentów swojego życia, które im pokarzesz. Jeśli będziesz wchodził w interakcje z osobami Ciebie obserwującymi, wtedy oni chętniej będą spędzać czas na folołowaniu Ciebie i Twojego kanału. Polepszysz jednocześnie zadowolenie z obserwowaniu Twojego lifestylu oraz poprawisz ogólną atmosferę w koło Twojego konta. Pamiętaj również, iż odpowiadać na ich komentarze to chętniej będą je pisać.

7. Odpowiedni czas publikacji

Staraj się dodawaj zawartości, w tym również zdjęć, w porach największej aktywności Twojej grupy docelowej oraz grupy Twoich aktualnych Followersów. Poświeć trochę czasu by przeanalizować w jakich porach Twój Instagram jest odwiedzany i na tej bazie udostępniaj zawartość. Jeżeli nie jesteś w stanie tego zrobić albo Twoja widownia jest rozproszona w różnych odstępach czas, zwróć uwagę, iż ludzie chętniej skrolują instagram z rana, po pracy oraz wieczorami.

Podsumowanie

Zapamiętaj, iż wrzucanie pięknych zdjęć nie wystarczy Ci by wybić się na szczyt Instagrama. Musisz sumiennie i regularnie stosować 7 praktycznych porad, które znalazłeś/-łaś w tym artykule. Pamiętaj również, by stosować je jednocześnie zawsze, kiedy jest to tylko możliwe. Wskazówki te są uniwersalne i ponadczasowe i będą tak samo aktualne jutro jak za miesiąc czy rok.

Miej na uwadze, iż budowanie dużej “lojalnej” społeczności trwa długo, czasami miesiące a nawet lata. Ważne byś nie poddawał/-ła się w wysiłkach i wytrwale realizowała swoje założenia. Uważaj również na oszustwa pokroju darmowych lajków czy obserwujących. O wiele lepiej kupić lajki od renomowanych sprzedawców.  W dłuższej perspektywie czasu może dać to świetne efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here