Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Studia drugie stopnia w Warszawie

W codziennym funkcjonowaniu niezbędne są nam różnorodne produkty i dobra. Choć często nie przywiązujemy do tego większej wagi, ich skuteczne i ekonomiczne wytworzenie jest bardzo ważnym aspektem. Tym właśnie zajmują się specjaliści od zarządzania i inżynierii produkcji. Być może chciałbyś zostać jednym z nich?

Co wyróżnia ten kierunek?

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji to stosunkowo nowa propozycja dla studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Ekologii w Warszawie. Są one dostępne zarówno dla absolwentów szkół ponadpodstawowych (studia I stopnia), jak i osób posiadających już dyplom uzyskany na pokrewnym kierunku (studia II stopnia). Po ich ukończeniu studenci otrzymują tytuł licencjata lub magistra inżyniera.

Studia I stopnia odbywają się zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym i trwają 3,5 roku. Natomiast na studia II stopnia trzeba przeznaczyć 1,5 roku. Odbywają się one wyłącznie w trybie weekendowym.

Zarówno jedne, jak i drugie oferują studentom szeroki zakres specjalności, które przygotują ich do wykonywanego w przyszłości zawodu. Na studiach licencjackich są to:

  • Logistyka przedsiębiorstwa;
  • Zarządzanie przedsiębiorstwem;
  • BHP;
  • oraz diagnostyka i eksploatacja samochodów.

Natomiast na studiach magisterskich:

  • Zarządzanie przedsiębiorstwem produkcyjnym;
  • Inżynieria usług gastronomicznych;
  • a także Zarządzanie transportem i logistyka

Dobrą informacją dla osób obcojęzycznych będzie to, że wszystkie zajęcia odbywają się zarówno po polsku, jak i po angielsku. Dodatkowo cały proces rekrutacyjny można przeprowadzić online.

Ważną informacją z pewnością jest również fakt, że oprócz Wyższej Szkoły Zarządzania i Ekologii, w Polsce jeszcze tylko 2 uczelnie posiadają uprawnienia do wykładania tego kierunku. Ponadto, studiując Zarządzanie na WSZiE można otrzymać ceniony w wielu krajach amerykański dyplom Bachelor of Science in Business Management.

Dla kogo są te studia?

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji to dobry wybór dla osób, które mają zdolności analityczne, umysł ścisły i zainteresowania techniczne. Powstał on, aby kształcić inżynierów, którzy jednocześnie będą posiadali umiejętności menedżerskie i będą doskonale przygotowani do zarządzania procesem produkcji, zasobami materialnymi i technicznymi, a także personelem. Jest to kierunek o praktycznym profilu kształcenia, który odpowiada na aktualne potrzeby rynku i zapewniający stabilne zatrudnienie.

Gdzie szukać pracy?

Absolwenci Zarządzania i Inżynierii Produktowej mogą liczyć na etat w różnorodnych przedsiębiorstwach, głównie produkcyjnych, ale również w branży usługowej oraz wszędzie tam, gdzie konieczna jest wszechstronna wiedza dotycząca zarządzania personelem czy finansami. Są oni również świetnie przygotowani do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. Wykształcenia w tym kierunku daje dużą niezależność oraz nieograniczone możliwości rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here