Straciłeś zniżki OC/AC? Zobacz, jak je szybko odzyskać!

Spowodowałeś stłuczkę i straciłeś zniżki OC, które zbierałeś od kilku lat? Konieczność płacenia pełnej stawki za ubezpieczenie auta z pewnością mocno nadszarpnęła Twój domowy budżet. Kiedy znów będziesz mógł liczyć na upust od ubezpieczyciela? Zobacz!

Dlaczego tracisz zniżki ubezpieczeniowe?

Zastanawiasz się nad tym, dlaczego towarzystwa ubezpieczeniowe stosują system Bonus-Malus polegający na przyznawaniu i odbieraniu zniżek? Oczywiście wszystko jest związane z tym, czy jesteś dla nich klientem, którego chcą zatrzymać, czy też przynosić straty. Jeśli wciąż powodujesz szkody i wypłacasz odszkodowania, narażasz ubezpieczyciela na straty – dlatego też musi to sobie zrekompensować, obciążając Cię zwyżką. Jeśli jednak jeździsz ostrożnie, nie bierzesz udziału w stłuczkach i nie korzystasz z odszkodowań, jesteś pożądanym klientem – warto Cię zatem docenić i przyznać większą zniżkę, byś przedłużył polisę ubezpieczeniową na kolejny okres.

Nie ulega wątpliwości, że podczas szukania ubezpieczenia samochodu nie należy kierować się jedynie ceną, lecz również jego dokładnym zakresem. Wszystkie te informacje możesz znaleźć w jednym miejscu – zajrzyj na https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-oc-ac/!

Sposoby na szybkie odzyskanie zniżek OC

Jak szybko odzyskasz zniżki, które straciłeś?

Jak szybko odzyskasz swoje zniżki po tym, jak doszło do szkody i wypłaciłeś odszkodowanie? Okazuje się, że kwestia ta nie jest uregulowana prawnie, dlatego też wszystko zależy od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Każde z nich ustala więc swoją własną sankcję za takie zdarzenie – może to być od 10 do 30%. Jeśli jednak spowodujesz dwie szkody w jednym roku, Twój upust zostanie najpewniej wyzerowany i będziesz musiał zbierać go zupełnie od nowa.

Jak szybko odzyskasz stracone zniżki? W tej kwestii również obowiązuje pełna dowolność. Najczęściej jednak zniżki powracają po jednym roku bezszkodowej jazdy.

Jak szybko odzyskasz zniżki, które straciłeś

Sposoby na szybkie odzyskanie zniżek OC

Nie chcesz czekać aż Twoje zniżki się odnowią? Przedstawiamy Ci trzy sposoby, dzięki którym odzyskasz je jeszcze szybciej. Sprawdź, czy znasz je wszystkie:

– sprawdź, po jakim czasie odzyskuje się upust u Twojego ubezpieczyciela. Jeśli trwa to dłużej niż rok, najlepiej zmień towarzystwo ubezpieczeniowe po zakończeniu polisy i wybierz takie, w którym zniżki wracają już po roku;

– jeśli Twój obecny ubezpieczyciel zabiera więcej niż 10% zniżki po wystąpieniu szkody, zmień go na takiego, który potrąca mniej – różnica w cenie może być naprawdę znaczna;

– jeśli chcesz mieć pewność co do tego, że Twoje zniżki pozostaną nienaruszone niezależnie od tego, co się stanie, wykup tzw. gwarancję zniżek. Jeśli ją posiadasz, nie stracisz upustu nawet wtedy, gdy spowodujesz stłuczkę i pobierzesz odszkodowanie – choć oczywiście jest to ograniczone przez pewne zasady znajdujące się w OWU polisy. Mimo wszystko jest to jednak korzystne rozwiązanie, a już szczególnie wtedy, gdy samochód stanowi współwłasność kilku osób – jeśli jedna z nich spowoduje stłuczkę, pozostali współwłaściciele nie stracą zniżek, na które tak długo pracowali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here