Pożyczka online w 15 minut

Pożyczka online to najlepszy sposób na wygodne, bezpieczne i szybkie pożyczenie pieniędzy. Jak szybkie? Ile trwają procedury pożyczkowe? Jak długo trzeba czekać na przelew? Wyjaśniamy, czy pożyczka online w 15 minut faktycznie istnieje.

Rynek pożyczek online tworzą przede wszystkim chwilówki oraz klasyczne pożyczki ratalne, przy czym niektórzy pożyczkodawcy oferują dodatkowo również limit odnawialny. Niezależnie o którym sposobie finansowania i której firmie pożyczkowej mowa, każdy etap ubiegania się o środki jest realizowany przez internet, a przebrnięcie przez procedury i formalności zajmuje krótką chwilę. Chcąc podkreślić szybkość i łatwość z jaką można pożyczyć pieniądze, część podmiotów reklamuje swoje produkty hasłem: pożyczka online w 15 minut. Brzmi ono atrakcyjnie, ale czy opisuje rzeczywistość? By móc odpowiedzieć na to pytanie, trzeba przeanalizować przebieg i czas trwania poszczególnych etapów procesu pożyczkowego.

Wybór dobrej oferty pożyczki online

Na rynku działa wprawdzie aż kilkadziesiąt firm pożyczkowych, jednak klient może szybko znaleźć taką, która ma korzystną, dopasowaną do jego potrzeb ofertę. W internecie dostępne są bowiem porównywarki pożyczek online, dzięki którym można od razu poznać najważniejsze parametry propozycji: dostępne kwoty finansowania, czas spłaty, oprocentowanie oraz RRSO. Trzeba jednak pamiętać, aby po wybraniu firmy pożyczkowej sprawdzić jeszcze jej wiarygodność: przeanalizować opinie klientów i zweryfikować, czy posiada wpis do rejestru instytucji pożyczkowych.

Jak wygląda i ile trwa wnioskowanie o pożyczkę online?

Wniosek o pożyczkę online składa się bezpośrednio za pośrednictwem strony internetowej firmy pożyczkowej. Jeśli klient korzysta po raz pierwszy z usług danego pożyczkodawcy, formalności powinny zająć nie więcej niż 5-10 minut. W takim wypadku musi określić kwotę pożyczki i termin spłaty, a następne wypełnić formularz online. W tym ostatnim trzeba podać dane osobowe oraz kontaktowe, a także kilka informacji na temat swojej sytuacji finansowej. Cały proces kończy potwierdzenie tożsamości, na które pozwala wykonanie symbolicznego przelewu na rachunek pożyczkodawcy.

W przypadku klienta posiadającego konto w serwisie firmy pozabankowej, czas trwania formalności można liczyć w sekundach. Musi on jedynie zalogować się do systemu, podać parametry pożyczki i potwierdzić złożenie wniosku.

Czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku pożyczkowego

Firmy pożyczkowe, tak jak i banki, zautomatyzowały większość czynności analitycznych związanych z rozpatrywaniem wniosków. Poza tym, również i one mają swobodny dostęp do bazy danych BIK-u oraz rejestrów dłużników, dzięki czemu mogą natychmiast ocenić jakość historii kredytowej klienta; warto jednak podkreślić, że w porównaniu do banków, mają w tym zakresie mniej wygórowane wymagania – pojedyncze zaległości w spłacie nie muszą przekreślać szans na pozytywną decyzję pożyczkową.

Pozostałe informacje, jakie są niezbędne do wydania decyzji pożyczkowej, zawiera złożony przez klienta wniosek. Dlatego pożyczkodawca nie wymaga już od niego przedstawiania żadnych dokumentów finansowych, ani dopełniania jakichkolwiek innych formalności. Wszystko to sprawia, że odpowiedź w sprawie finansowania jest udzielana dosłownie w kilka minut.

Zawarcie umowy i przelew pożyczki na rachunek

Wraz z decyzją pożyczkową pożyczkodawca przekazuje klientowi umowę pożyczki. W praktyce, jest to ten etap ubiegania się o finansowanie, który w największym stopniu decyduje o ostatecznym czasie jego trwania. Im szybciej klient podpisze i odeśle skan dokumentu, tym szybciej środki wpłyną na jego rachunek. Treść umowy zwykle nie jest zbyt obszerna, ale i tak nie obejdzie się bez poświęcenia co najmniej kilku, kilkunastu minut na jej przeanalizowanie. Trzeba jednak pamiętać, że pośpiech nie jest tutaj wskazany i lepiej postawić na własne bezpieczeństwo finansowe, niż na błyskawiczny przelew środków.

Pożyczka online w 15 minut jest możliwa, ale…

Firma pozabankowa zleci przelew pożyczki od razu po otrzymaniu podpisanej umowy, ale nie oznacza to, że pożyczkobiorca natychmiast otrzyma należne środki. W niektórych przypadkach faktycznie można mówić o pożyczce online w 15 minut, ale zwykle na pieniądze trzeba poczekać nieco dłużej, czasem kilka godzin, a nawet do następnego dnia roboczego. Należy pamiętać, że firmy pożyczkowe najczęściej nie pracują przez całą dobę, a same przelewy są księgowane w określonych godzinach. Z drugiej strony, pożyczkodawcy coraz częściej posiadają kilkanaście rachunków w różnych bankach, tak, by móc przekazywać klientom środki w formie przelewu wewnętrznego. W ich przypadku, pieniądze rzeczywiście natychmiast wpływają na konta pożyczkobiorców.

Jak widać, hasła „pożyczka online w 15 minut” nie należy traktować dosłownie. Faktem jest jednak, że w wielu sytuacjach, od momentu złożenia wniosku pożyczkowego do momentu faktycznego wpływu środków na rachunek mija zaledwie kilkadziesiąt minut.

Więcej na temat szybkich pożyczek online można przeczytać pod adresem: www.euroloan.pl.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here