Nauka języków

Znajomość języków jest dzisiaj obowiązkiem każdego, kto marzy o dobrze płatnej pracy, podróżach i poznawaniu nowych kultur. Coraz więcej ludzi porozumiewa się po angielsku, który to angielski stał się najbardziej uniwersalnym, międzynarodowym językiem. Po angielsku mówi się w biznesie, w handlu, na szczytach politycznych i w nauce oraz kulturze. Jeśli więc chcemy uczestniczyć w tym życiu, musimy nadążać. A na naukę nigdy nie jest za późno. Nieważne ile mamy lat, poznanie nowego języka zawsze jest doskonałym pomysłem. Jak zacząć edukację, by szybko posiąść niezbędną wiedzę? Podpowiadamy.

Nowoczesna technologia w służbie nauki

Świetnym sposobem na naukę angielskiego dla początkujących jest skorzystanie z aplikacji Babbel. Znajdziemy tutaj kursy na różnych poziomach zaawansowania – również te idealne dla osób dopiero zaczynających przygodę z językiem. Lekcje zostały przygotowane przez ekspertów i native speakerów, dzięki czemu mamy pewność, że uczymy się prawdziwego języka – bez sztucznych regułek i niepotrzebnych, akademickich zwrotów. Połączenie wielu aspektów edukacji sprawia, że przyswajamy wiedzę kompleksową i potrzebną do sprawnego porozumiewania się po angielsku. Uczymy się gramatyki, nowych słówek, potrzebnych w codziennej komunikacji zwrotów, a nawet wymowy. Wbudowany w aplikację system rozpoznawania mowy pozwoli szkolić się w mówieniu – podpowie, gdzie popełniamy błąd, pozwalając szybko nadrabiać wszystkie zaległości. Aplikacja Babbel jest bardzo wygodna i prosta w użyciu. Wystarczy pobrać ja na tablet, smartfon lub komputer i rozpocząć edukację. Uczymy się z każdego miejsca na świecie, o dowolnej porze. Bo nowoczesna technologia ma dopasowywać się do naszych potrzeb.

Książki, filmy, muzyka

Żeby nauka języków była efektywna, musi przebiegać wielotorowo. Angielski dla początkujących to również ten z książek, gazet i filmów. Na początek wybierajmy te pisane w prosty sposób – świetnie sprawdzą się książeczki dla dzieci lub kreskówki po angielsku. Najpierw możemy je oglądać z polskimi napisami, chłonąc wymowę i akcent oraz ucząc się słówek. Im więcej będziemy wiedzieć, tym łatwiej będzie nam później oglądać bardziej skomplikowane produkcje. Ani się obejrzymy, jak bez większego problemu przeczytamy „Harry’ego Pottera” w oryginale lub obejrzymy bez lektora ulubiony film.

Codzienna praca zawsze się opłaca

W codziennej edukacji liczy się skrupulatność i regularność. Zamiast wielogodzinnych zajęć raz w tygodniu, warto poświęcać pół godziny na naukę każdego dnia. Pozwoli nam to bezustannie utrwalać sobie nabytą już wiedzę. Szybko zauważymy efekty i zorientujemy się, że już po kilku tygodniach intensywnych kursów będziemy w stanie komunikować się w innym języku. Szukajmy okazji do nauki wszędzie, gdzie to możliwe. W Internecie znajdziemy wiele grup skupiających osoby, chcące uczyć się angielskiego. Dołączajmy do nich, rozmawiajmy śmiało z native speakerami w ramach wymiany językowej. I korzystajmy z każdej okazji do tego, by dowiadywać się nowych rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here