Laptop służbowy, który doda prestiżu w biznesie

Wydajny laptop służbowy to jedno, ale w niektórych branżach obok innych parametrów komputera osobistego liczy się też wygląd. Który Macbook, Samsung lub inny laptop znanej marki sprawdzi się najlepiej w biznesie? A może lepszy będzie tablet?

Macbook Pro czy Air?

Przedsiębiorcom czy freelancerom może się wydawać, że jeśli ich prywatny laptop jest wydajny, to dobrze posłuży również w sytuacjach zawodowych. Jednak w biznesie znaczenie ma nie tylko niezawodność urządzenia, na jakim będziesz pokazywać prezentacje czy wizualizacje, ale też jego wygląd. Niektóre laptopy szczególnie kojarzą się z biznesem i nic nie zmienia tu fakt, że nie są wcale najwydajniejsze. Do tej kategorii należą Macbooki, które jednoznacznie kojarzą się z biznesem i branżą kreatywną. Przeczytaj, który macbook wybrać z myślą o poszczególnych branżach. Graficy i artyści doceniają szeroką gamę ciekawych i darmowych aplikacji, z jakich słyną urządzenia Apple. Wybierając Macbook, warto trzymać się zasady: Macbooki Pro do obliczeń i zaawansowanych działań, tańsze wersje Macbook Air do celów wyłącznie reprezentacyjnych. Macbook Pro ma wyższą rozdzielczość i jasność ekranu, a także szybszy procesor.

Tablet będzie lepszy

Tablet będzie lepszy?

Macbooki występują w kolorach złotym, różowym, srebrnym i szarym. Jednak z uwagi na to, że niemal każdy komputer Apple ma te same wymiary, łatwo dokupisz uniwersalne obudowy na swój komputer. Do wyboru są dziesiątki kolorów i wzorów, a także obudowy metalowe, które dodatkowo zabezpieczają sprzęt.

Macbook to bardzo drogi sprzęt, szczególnie biorąc pod uwagę jego moc obliczeniową. Jeśli szukasz czegoś tylko do pokazywania klientom prezentacji i tabel, rozważ zakup iPada. Jest mniejszy i lżejszy, więc bardziej poręczny, a przy tym nawet o połowę lub więcej tańszy.

Jeśli bardziej zależy ci na możliwości tworzenia na laptopie projektów graficznych czy prac inżynierskich, wybierz raczej model, w którym najważniejszy jest mocny procesor i dobrej jakości podzespoły. Wśród takich modeli popularne są Lenovo ThinkPad X1 Extreme czy Dell XPS 13. Przy nieco mniejszym budżecie można wybrać Dell Vestro, który zbiera dobre recenzje wśród przedstawicieli biznesu, ale wyróżnia się na tle konkurencji ceną.

Tańsze laptopy biznesowe

Tańsze laptopy biznesowe

Ponieważ w biznesie liczy się wrażenie, warto stawiać na znane i prestiżowe marki. Zamiast laptopa za kilkaset złotych lepiej wybrać droższy marki takiej jak Samsung czy Dell. W branży, gdzie szczególnie ważny jest wygląd, sprawdzą się laptopy z dużą gamą dostępnych obudów wymiennych. To dotyczy Macbooków czy Dell Inspiron.

Wyjściem dla oszczędnych, którzy nie chcą pojawić się na spotkaniu biznesowym z tanim laptopem kiepskiej marki, może być komputer poleasingowy. Droższy, biznesowy model można wtedy dostać w cenie nawet o 30 proc. niższej niż w sklepie. W tym modelu dostajesz kompletną dokumentację i historię sprzętu, czego nie zapewnia większość anonimowych sprzedawców. Dlatego jest to dobre źródło laptopów biznesowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here