Jakie zalety mają płatności mobilne

Posiadanie przynajmniej jednego urządzenia mobilnego to dzisiaj standard. Dlatego popularność płatności mobilnych rośnie. Trudno nie dostrzec licznych zalet takiego rozwiązania, od wygody na bezpieczeństwie kończąc. Sprawdź największe zalety płatności mobilnych.

Podejście do płatności mobilnych zależy w dużej mierze od zaufania do technologii. To wciąż stosunkowo nowe rozwiązanie, dlatego zdarza się, że niektóre osoby mają wątpliwości co do jego bezpieczeństwa. Nie zapominajmy jednak, że nie tak dawno nowością były karty płatnicze – dziś traktuje się je jako stały element codzienności. Możliwe więc, że płatności mobilne wkrótce również staną się nowym standardem.

Wygoda płatności mobilnych

Smartfon jest dziś przedmiotem pierwszej potrzeby – zabiera się go ze sobą wszędzie. Większą oczywistością jest posiadanie przy sobie urządzenia mobilnego niż portfela. Nic więc dziwnego, że polska bankowość wyszła naprzeciw potrzebom swoich klientów, umożliwiając im płacenie za pośrednictwem telefonu komórkowego, tableta a nawet zegarka. Powstały również aplikacje i systemy umożliwiające realizowanie takich transakcji – poprzez aplikacje bankowe możesz korzystać z BLIK, bądź też zdecydować się na Google Pay (w przypadku Androida) czy Apple Pay (dla IOS). Jeśli jesteś jedną z osób, które stale zapominają zabrać z domu portfel bądź gubią karty, transakcje mobilne to idealne rozwiązanie. Ale tak naprawdę, ułatwią życie każdemu. Możesz płacić w ten sposób zdalnie – za pośrednictwem dostawców usług płatniczych, jak na przykład przelewy24.pl – i zbliżeniowo, korzystając z dostępnego w każdym smartfonie NFC. Wszystko za pośrednictwem urządzenia, które zawsze masz przy sobie.

Bezpieczeństwo płatności mobilnych

Wbrew pozorom, generalnie płatności mobilne można uznać za bardzo bezpieczne. Poziom bezpieczeństwa zależy w dużej mierze od danego banku i systemu ochrony, stosowanej na poziomie używania aplikacji i szyfrowania danych. Wiele z nich wykorzystuje zabezpieczenia biometryczne, które uniemożliwiają użycie aplikacji przez osobę nieupoważnioną.

Jeśli zadbasz o bezpieczny PIN dostępu do urządzenia i dodatkową ochronę w przypadku odblokowywania odciskiem palca, nie musisz się o nic obawiać. Sam system płatności mobilnych jest bezpieczny – wystarczy więc odpowiednio chronić urządzenie przed kradzieżą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here