Jak wrócić do nauki angielskiego po przerwie?

Każdy, kto próbował po większej przerwie wrócić do uczenia się angielskiego, z pewnością wie, jak ciężko to zrobić. Następnie zastanawiamy się, ile czasu zajmuje nam powrót do językowej formy. Nie należy się od razu zniechęcać! Gdy myślimy, aby wrócić do nauki to najwyższy czas, żeby rozpocząć działanie. Jak zatem poradzić sobie z angielskim po dłuższej przerwie?

Rozplanuj naukę

Gdy wracasz po przerwie do nauki angielskiego – daj sobie czas, aby ponownie oswoić się z językiem. Nie stawiaj od razu na ciężkie i trudne tematy, z którymi kiedyś były problemy. Najpierw przypomnij sobie nieco prostsze rzeczy, np. słownictwo, czytanie, czy słuchanie. Rozplanuj również plan swojego działania. Nie skacz na głęboką wodę! Na samym początku wybierz ciekawe i lekkie tematy. Dopiero później postaw na coś trudniejszego. Nie powinieneś uczyć się również po kilka godzin, nawet gdy szybko chcesz nadrobić stracony czas. Systematyczność to klucz do sukcesu, ale warto uczyć się nawet kilkanaście minut dziennie niż po kilka godzin, np. raz w tygodniu.

Oglądaj, słuchaj i czytaj!

Skutecznym sposobem, aby wrócić do nauki angielskiego, jest oglądanie, słuchanie oraz czytanie wszystkiego w tym języku. Wówczas oswoimy się z nim i będziemy w stanie zdecydowanie sprawniej wejść w rytm nauki. Dlatego oglądanie seriali, filmów i czytanie blogów oraz książek to dobra opcja. Możemy wsłuchiwać się również w teksty ulubionych piosenek. Warto wprowadzić codzienną rozrywkę, która przygotuje nas do systematycznej nauki. Można każdego ranka przed wyjściem do szkoły lub pracy posłuchać wiadomości w obcym języku, czy piosenki albo przeczytać post na blogu. W dodatku wiele seriali oraz filmów nie ma trudnego i bogatego słownictwa, dlatego będą dla nas idealne. Z kolei książki i blogi wybieraj o lekkiej tematyce, gdzie większość rzeczy będzie nie tylko dla Ciebie zrozumiała, ale też przy okazji Cię zainteresuje.

Sprawdź nowe metody nauki!

W powrocie po dłuższej przerwie pomogą z pewnością sprawdzone metody nauki, które kiedyś przynosiły efekty. Jednak nie w każdym przypadku się sprawdzą. Warto postawić też na coś nowego, aby wzrosła motywacja. Dzięki temu nauka stanie się skuteczna. Dlatego z pewnością warto zastanowić się nad wyborem kursu angielskiego. Nie każdy jest aż tak zmotywowany, aby zacząć od nowa uczyć się w domu. Dlatego kurs może być idealnym rozwiązaniem. Wiele szkół oferuje szeroką gamę możliwości dla każdego w różnym wieku. W dodatku wiele zajęć odbywa się w określone dni w tygodniu, gdzie łatwiej będzie nam zorganizować swój wolny czas. Szkoła językowa Speak Up to wybór dla tych, którzy chcą nauczyć się angielskiego i w dodatku połączyć przyjemne z pożytecznym.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here