Jak szybko i skutecznie zadbać o czyste szyby w całym domu

Czyste okna pozwalają na wprowadzić do każdego pomieszczenia więcej światła – dzięki temu wygląda ono przytulniej i jaśniej. Niestety, mycie okien to koszmar wielu osób. Jeżeli smugi i zacieki śnią Ci się po nocach – koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Wybierz odpowiednią porę dnia i pogodę

Aby umyć okna szybko i dokładnie, muszą być ku temu odpowiednie warunki atmosferyczne. Temperatura na zewnątrz nie może być zbyt wysoka. Dodatkowo mycie okien w pełnym nasłonecznieniu sprawia, że środek czyszczący zasycha na szybie bardzo szybko, co z kolei powoduje pojawianie się znienawidzonych przez wszystkich zacieków i smug. Najskuteczniejsze jest mycie okien w umiarkowanej temperaturze i gdy słońce nie pada bezpośrednio na szybę. Stosuj się do tych zasad, a na pewno szybko zauważysz różnicę!

Odpowiednie środki czystości

Półki sklepowe uginają się pod ciężarem różnorodnych płynów do mycia okien – znajdziesz wśród nich środki z nabłyszczaczem, specjalne preparaty na bazie alkoholu, które sprawiają, że wystarczy spryskać nimi szybę, by kilkoma ruchami usunąć z niej zabrudzenia, oraz innymi dodatkami, które mają zwiększyć skuteczność procesu. Wiele osób wybiera domowe sposoby, które są nie tylko bardzo skuteczne, ale również dużo tańsze. Jednym z nich jest woda z octem. Taka mieszanka poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi i trwałymi zabrudzeniami, a po wszystkim okno pozostanie nieskazitelnie czyste. Minusem tego rozwiązania jest jednak na pewno nieprzyjemny zapach.

Nawet jeżeli uda Ci się znaleźć dobry środek czystości, to na oknach i tak często pozostają smugi. Możesz tego uniknąć, wykorzystując nowoczesne rozwiązania, jakim jest np. odkurzacz do okien.

Odkurzacz do szyb – rozwiązanie problemów

Jest to urządzenie do mycia okien, które, dzięki mechanizmowi umożliwiającemu przyssanie się do szklanych powierzchni, niezwykle skutecznie radzi sobie nawet z największymi zanieczyszczeniami. Odkurzacz do szyb można stosować zarówno na mokro, jak i na sucho. Używając go, możesz zapomnieć o kapiącej wodzie i przerwach w myciu niezależnie od tego, czy szklana powierzchnia jest pozioma, czy pionowa. Tego rodzaju urządzenia oferuje producent Leifheit. Jak to działa? Akumulator, który możesz ładować, podłączając go do dedykowanej ładowarki, zasila sprzęt wyposażony w gumową elektryczną ściągaczkę.

Jeżeli masz dosyć smug i zacieków oraz nieskutecznych sposobów na pozbycie się tego problemu, pomyśl nad nowoczesnym rozwiązaniem, jakim jest odkurzacz do szyb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here