Jaką wiertnicę wybrać

Narzędzia, jakimi są wiertnice, są niezastąpione przy wielu pracach, które są związane z wykonywaniem otworów. Otwory te mogą mieć różny cel i przeznaczenie. W zależności od konkretnego celu potrzeba wiertnic o różnych parametrach. Jak dobrać odpowiednie urządzenie?

Jakie są rodzaje wiertnic?

Przede wszystkim, w zależności od rodzaju pracy, do której zostały stworzone, wiertnice można podzielić na pionowe i poziome. Wśród tych pierwszych wyróżnić należy wiertnice spalinowe, które oferują profesjonalne firmy, takie jak Staltechnika. Jest to maszyna przeznaczona do wiercenia otworów o różnych średnicach. Cechą charakterystyczną tego rodzaju urządzenia jest to, że została ona zamontowana na nośniku gąsienicowym i wyposażona w silnik spalinowy.

Wśród poziomych wiertnic wyróżnić można te o napędzie elektrycznym. Wiertnica tego typu służy do wykonywania przewiertów pod:

  • energetykę,
  • gaz,
  • wodę,
  • kanalizację sanitarną.

Wybierając tego rodzaju urządzenie, należy pamiętać, że jest ono zdecydowanie słabsze, niż spalinowy odpowiednik. Jednakże nie wymaga uzupełniania zbiornika na paliwo.

Najmniej skomplikowanym rodzajem wiertnic są świdry ręczne, które składają się z poprzecznego uchwytu oraz świdra. Obsługa takiego narzędzia jest bardzo prosta. Do tego przy eksploatacji świdra ręcznego nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów. Ze względu na oczywiste ograniczenia, jest to urządzenie przeznaczone do niewielkich prac, które nie spełni swojej funkcji na twardym gruncie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wiertnicy?

Dostępnych jest wiele modeli i rodzajów wiertnic – to, na którą się zdecydujesz, powinno być przede wszystkim dostosowane do rodzaju i zakresu pracy, którą zamierzasz wykonywać z użyciem urządzenia. Jeżeli szukasz wiertnicy do domowego użytku – w zupełności wystarczy nieskomplikowany model ręczny. Jeżeli jednak szukasz profesjonalnego urządzenia, koniecznie wybierz wiertnice, które przystosowane są do trudniejszych zadań. Tego rodzaju maszyny znajdziesz na stronie http://staltechnika.pl/. Wybierając odpowiedni model, zwróć uwagę na średnicę świdra. Następnie sprawdź koniecznie, z jakiego tworzywa została wykonana wiertnica. Mocniejsze modele, czyli takie, które poradzą sobie z bardzo twardym podłożem, powinny być wyposażone w świder stalowy.

Wybór odpowiedniej wiertnicy może sprawić, że praca będzie szybsza i bezproblemowa. Z tego względu należy dobrać moc i wielkość urządzenia do indywidualnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here