Jak działają kalkulatory ubezpieczeń OC i AC

Właściciele samochodów już od dawna nie muszą wychodzić z domu, aby ubezpieczyć swój pojazd. Internet pomaga w znalezieniu najkorzystniejszej oferty i dokonaniu zakupu online. Poza rankingami ubezpieczeniowymi, które warto przeglądać, poszukując odpowiedniej polisy, najlepiej skorzystać jednak po prostu z internetowego kalkulatora ubezpieczeń OC i AC.

Oferty wiodących towarzystw ubezpieczeniowych

Zasada działania porównywarki OC i AC jest bardzo prosta. Na portalach, takich jak KioskPolis.pl (https://kioskpolis.pl/) swoje oferty prezentują wiodące towarzystwa ubezpieczeniowe, działające w kraju. Konsument zyskuje więc pewność, że ubezpieczy auto u zaufanego partnera. To ogromna oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba dzięki temu odwiedzać stacjonarnych punktów ubezpieczeniowych ani stron internetowych poszczególnych towarzystw.

Formularz ubezpieczeniowy umożliwiający dokładną wycenę

W pierwszym kroku należy uzupełnić formularz na stronie kalkulatora ubezpieczeniowego. W nim znajdują się rubryki, w których właściciel pojazdu wpisuje najważniejsze dane, między innymi czas posiadania prawa jazdy, wiek i miejsce zamieszkania. Mają one spory wpływ na wycenę dokonywaną przez ubezpieczyciela. W formularzu znajdują się ponadto osobne rubryki dotyczące samego pojazdu – jego charakterystyka w postaci czynników takich jak rocznik, marka, przebieg czy ewentualne wypadki z przeszłości, jakie również kształtują wysokość składki. Dane osobowe są całkowicie bezpieczne i służą wyłącznie dokonaniu wyceny. Na identycznych zasadach podobne informacje kierowcy podają w stacjonarnych punktach ubezpieczeniowych. Formularz można znaleźć pod adresem https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/?stepKey=1-model.

Czytelne zestawienie ofert i szczegóły

Po uzupełnieniu formularza przechodzimy do zbioru dostępnych ofert. Kierowca może wybrać, jakie polisy ubezpieczeniowe go interesują. Niektórym wystarczy jedynie obowiązkowe OC. Inni decydują się na najpopularniejszy pakiet OC plus AC. W ofercie dostępne są także polisy NNW i pakiety Assistance. Na tym poziomie łatwo zauważyć, że bardzo często pakiet jest niewiele droższy od standardowej polisy OC, przez co kupowanie ubezpieczeń w ten sposób staje się bardzo opłacalne. Czytelne zestawienie ofert pomaga konsumentowi w podjęciu dobrej decyzji. Jednak porównanie najbardziej korzystnych propozycji to nie wszystko. Należy jeszcze zapoznać się z dokumentem OWU, zawierającym ogólne warunki ubezpieczenia. Jego najważniejszymi elementami są: definicje, zakres polisy oraz wyłączenia z odpowiedzialności ubezpieczyciela. Tylko rzetelna lektura tego dokumentu sprawi, że kierowca uniknie w przyszłości przykrych niespodzianek.

Wygodny zakup ubezpieczenia bez wychodzenia z domu

Kalkulatory ubezpieczeń OC i AC zyskały na popularności w dużej mierze za sprawą wygody. Aby kupić wybraną polisę, nie musimy wychodzić z domu i marnować czasu na porównywanie dostępnych propozycji na stronach poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wybraną polisę można kupić przez internet, a następnie natychmiast otrzymać na wybrany adres mailowy. To równie istotne, biorąc pod uwagę fakt, że każde auto musi zostać ubezpieczone najpóźniej w dniu rejestracji. W przeciwnym razie, właściciel naraża się na pokaźne kary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here