Firany w nowoczesnym salonie – od czego zacząć?

0
1662

Decydując się na wybór firan do salonu musimy uwzględnić takie, które pasują do naszego stylu naszego salonu. Uwzględniając to, czy nasze wnętrza utrzymane są w stylu industrialnym, nowoczesnym, czy klasycznym można wybrać odpowiedni model. Gdy mamy do czynienia z klasycznym pomieszczeniem należy zdecydować się na firany wyróżniające się tradycyjnymi wzorami. Zauważyć należy fakt, że w przypadku nowoczesnych pomieszczeń, stawiamy przede wszystkim na prostotę. Firany nowoczesne charakteryzują się przede wszystkim geometrią. To sprawia, że bardzo dobrze dopasowują się do dodatków, a także nowoczesnych mebli.

Trochę bardziej ekstrawaganckie mogą być firany przeznaczone do pomieszczeń w stylu romantycznym. Wówczas warto zainteresować się firanami, które wyróżniają się motywem kwiatowym bądź jakimś innym wyszukanym wzorem. Najczęściej stanowią one uzupełnienie aranżacji. W związku z tym, gdy wnętrze wyróżnia się wyrazistością, stawiamy na produkty charakteryzujące się stonowanym kolorem oraz fasonem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mają one stanowić tło dla całej aranżacji. Pamiętajmy o tym, żeby zachować właściwe proporcje oraz umiar.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy wyborze firan do nowoczesnego pomieszczenia?

Firany do salonu, który wyróżnia się małą powierzchnią, nie powinny być wykonane z ciężkich tkanin. Pamiętajmy także o tym, żeby zrezygnować z zasłon. Wówczas nie doprowadzimy do optycznego zmniejszenia ścian. Ważnym elementem jest również to, czy dane wnętrze jest nasłonecznione. W sytuacji, w której salon umieszczony jest od strony północnej, wnętrze będzie ciemne oraz chłodne. Zauważyć należy fakt, że nowoczesne firany pozwolą ocieplić takie pomieszczenie. Najlepiej wybrać takie produkty, które zapewnią wnętrzu lekkość oraz przyczynią się do powiększenia naszego salonu.

Pamiętajmy o tym, że gdy decydujemy się na firany do małego pomieszczenia, należy wybrać modele krótsze. Dłuższe rozwiązanie sprawi, że pomieszczenie będzie optycznie mniejsze. Gdy mamy do czynienia z zdecydowanie większym salonem sprawa jest łatwiejsza. W tej sytuacji możemy wybrać firany długie oraz grube. Wówczas nie będziemy martwić się, że salon będzie wydawał nam się trochę mniejszy.

Nowoczesne firany – materiał

Nowoczesne firanyMusimy zdawać sobie sprawę z tego, że tkanina ma bardzo duże znaczenie. Ma to bardzo duży wpływ na styl naszego pomieszczenia. Dużym ułatwieniem jest rodzaj materiału, który musi wyróżniać się bardzo wysoką jakością. Podkreślić należy fakt, że firany nowoczesne produkowane są z poliestru bądź bawełny z obecnością tego materiału. Wysoka jakość sprawia, że są one właściwe do każdej aranżacji bez względu na styl.

Gdy nasz salon jest nowoczesny, najlepsze są produkty wyróżniające się prostym, a także geometrycznym kształtem. Modernistyczne pomieszczenia wymagają prostoty oraz umiaru.

Firany do salonu – wybieramy właściwy kolor?

W przypadku firan do salonu zwracamy uwagę na kolor. Jest to element, który wpływa na ostateczny rezultat. Jest to również cecha, która może optycznie pomniejszyć lub powiększyć pomieszczenie. Analizując ofertę rynkową, częściej znajdziemy firany wyróżniające się białym kolorem. Dzięki temu rozjaśnimy pomieszczenie. W małym salonie jasne firany sprawdzą się bardzo dobrze. Nie wszystkim jednak odpowiada takie rozwiązanie. W takiej sytuacji można zdecydować się na firanę w kolorze ecru.

Źródło https://i-firany.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here