Cegły

Cegła to jeden z najbardziej znanych materiałów budowlanych. Dziś bardzo popularne są płytki cegłopodobne, czyli tzw. imitacja cegły. Służą one zarówno do wykańczania wnętrz, jak i elewacji. Stara cegła we wnętrzach jest ciekawym sposobem aranżacji nowoczesnych mieszkań. Wygląd ściany z takim materiałem jest bardzo przyjemny dla oka.

Płytki cegłopodobne oczywiście są podobne w swej formie do tradycyjnej cegły, ale zdecydowanie przewyższają ją swoją estetyką. Dla kogoś, kto chce ją zapewnić swojemu mieszkaniu, doskonałym wyborem będzie cegła dekoracyjna ze sklepu http://retrocegla.pl. Sklep ten ma bardzo szeroką ofertę tego typu produktów, które można zamówić z dowolnego miejsca w kraju. Oprócz płytek można kupić chemię montażową i wiele innych.

Cegła natomiast dość często jest wykorzystywana do budowy mocnych, stabilnych, a jednocześnie estetycznie wyglądających ogrodzeń. Budowa takiego ogrodzenia jest bardzo podobna do wznoszenia ścian domu. Proces zajmuje wiele czasu, ale ogrodzenie murowane wyróżnia się dużą wytrzymałością. Jeśli zostawi się je w surowej cegle, wtedy należy zwrócić uwagę na kształt i rodzaj cegieł. Ogrodzenie takie można również oczywiście otynkować.

Zanim rozpocznie się budowę ogrodzenia należy wyznaczyć granice działki oraz przygotować rów o odpowiedniej głębokości do wykonania betonowych fundamentów.

Niezmiernie ważną kwestią przy budowaniu murowanego ogrodzenia jest jego planowana grubość. Jeżeli zbudowane jest z cegły ułożonej pojedynczo, wtedy trzeba co trzy metry wzmacniać je murowanymi słupkami.

Zwykle do budowy tego typu ogrodzeń używa się cegły zwykłej lub klinkierowej.

Zaprawą tynkarską powinna być zwyczajna mieszanka betonowa. Prawidłowa proporcja składników to trzy części piasku na jedną część cementu lub trzy części piasku dwie części wapna i jedna cementu. Pasek musi być drobny płukany, wapno gaszone a woda czysta, ustana. Po postawieniu muru należy wykończyć jego górną część, by zabezpieczyć go przed warunkami atmosferycznymi. Można wykorzystać inne, lub te same materiały co wcześniej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here