terminarz

Artykuły biurowe ułatwiają planowanie i organizację pracy w praktycznie każdym biurze. W obecnej rzeczywistości, gdy pandemia wymusiła na wielu pracę z domu, wystąpiła konieczność (a może okazja?), do zorganizowania własnego home office. Praca z domu może być przyjemna. Z którymi akcesoriami biurowymi będzie łatwiej pracować z domu? Warto mieć pod ręką to, co najważniejsze!

Przybornik na biurko

Organizer na biurko pomieści drobne przedmioty; długopisy, ołówki, pisaki do podkreślania, nożyczki, a także kartki samoprzylepne czy wizytówki naszych kontrahentów. Dobrze mieć najczęściej używane i najpotrzebniejsze przybory na wyciągnięcie ręki. Dzięki organizerom na biurku zapanuje ład i zawsze będzie wiadomo dokąd i po co sięgnąć. Ponadto przybornik na biurko może być stylowym elementem wnętrza w naszym domowym biurze. Metalowe i drewniane akcesoria biurowe idealnie wpasują się w klimat loft. Plastikowe i przezroczyste zadowolą minimalistę, a entuzjaści jaskrawych kolorów także znajdą coś dla siebie.

Kalendarz lub terminarz

Brak rzeczywistej obecności przełożonych może utrudniać niektórym organizację pracy i zapamiętywanie celów. Tutaj z pomocą przychodzi notatnik lub kalendarz z miejscem na notatki. Terminarz umożliwi zorientowanie się w planie tygodniowym przez jedno spojrzenie na rozkład zajęć i obowiązków. Dobre rozpisany plan tygodnia oraz możliwość zamieszczania własnych notatek ułatwią zapamiętywanie spraw bieżących i przyszłych.

Zszywacz, spinacze lub klamry do organizacji dokumentów

Zszywacze i wszelkiego rodzaju akcesoria biurowe takie jak koszulki, zszywacze czy klamry ułatwią sortowanie dokumentacji. Dzięki nim sprawy powiązane ze sobą można łatwiej odnaleźć. Dzięki zszywkom nasza dokumentacja pozostanie dobrze zabezpieczona, a jeśli chcemy tylko chwilowo spiąć ze sobą jakieś dokumenty – możemy użyć spinaczy lub klamer. Te drobne przedmioty to niedrogi sposób na dobra organizację!

Teczki i inne akcesoria do przechowywania dokumentów

Miejsce do przechowywania wcześniejszych notatek z pracy czy dokumentów powinno być jasno wyznaczone. W przeznaczonym miejscu, dokumenty nie muszą zajmować dużo miejsca. Dzięki dobrej organizacji i praktyce stosowania teczek, pudełek do archiwizacji czy szufladek nad lub pod biurko, wszystko będzie na swoim miejscu, a tym samym stanie się łatwiejsze do odnalezienia. Jeśli nie chcemy, by obszar pracy zbytnio rozgościł się w naszym domu sami musimy wyznaczyć granicę i trzymać rzeczy związane z pracą w jednym miejscu.

Kartki samoprzylepne

Kartki samoprzylepne mogą pełnić funkcję tymczasowego notatnika, pozwolą też na zapisywanie numerów telefonów i informacji podawanych nam przez telefon, zanim wpiszemy je do kalendarza lub telefonu. Pomocniczo mogą przydać się do przyklejania krótkich notatek na dokumentach czy innych artykułach biurowych, a także pełnić funkcję zakładek. Krateczki samoprzylepne mogą też przypominać nam o czymś ważnym (ponieważ można umieścić je w dowolnym, dobrze widocznym miejscu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here