Zastosowanie monitorów interaktywnych

Nowoczesne technologie otaczają nas coraz śmielej. Nie inaczej jest również w przypadku monitorów interaktywnych, których popularność rośnie z roku na rok. Ich szeroka funkcjonalność pozwala na zastosowanie nie tylko w szkołach, ale również podczas szkoleń, w gabinetach grafików czy podczas wykonywania zabiegów medycznych. Dzisiaj skupimy się właśnie na ich szerokim zastosowaniu, jednocześnie radząc, gdzie warto szukać monitorów interaktywnych wysokiej jakości w najlepszych cenach.

Szkoła

To jedno z miejsc, gdzie monitory interaktywne wykorzystywane są coraz chętniej. Skutecznie zaczynają one zastępować tradycyjne projektory oraz tablice interaktywne. Wynika to z faktu, że mają nad nimi ogromną przewagę. Na pewno zaliczymy do nich znacznie dłuższą trwałość oraz mniejszą awaryjność, do tego w przypadku wykorzystywania monitorów interaktywnych, nie mamy do czynienia z problemem pojawiającego się cienia, który utrudnia uczniom czy nauczycielom prace przy tablicach interaktywnych.

Nie bez znaczenia jest również jakość obrazu, w przypadku monitorów interaktywnych możemy liczyć na rozdzielczość full HD czy w niektórych przypadkach, 4K. Jest to znacznie więcej, niż mogą nam zaoferować tradycyjne tablice interaktywne.

Wykonywanie zadań czy ćwiczeń na monitorach interaktywnych znacznie bardziej angażuje uczniów niż tradycyjna praca przy tablicy. Dodatkowo, nie możemy zapomnieć, że prezentowanie materiałów edukacyjnych na monitorach tego typu sprawia, że są one znacznie bardziej atrakcyjne dla uczniów. Wszystko to sprawia, że takie nowoczesne technologie coraz częściej pojawiają się w Polskich szkołach, co cieszy nie tylko nauczycieli, ale również uczniów oraz oczywiście ich rodziców. Nie bez znaczenie pozostaje również fakt, że polskie szkoły coraz częściej po prostu posiadają fundusze na takie nowoczesne technologie.

Galerie handlowe oraz eventy

To kolejne miejsca, gdzie wykorzystywane są właśnie interaktywne monitory. W przypadku galerii handlowych stosuje się je oczywiście w info-kioskach. Jeżeli jest sposób, aby umożliwić klientom samodzielne poszukiwanie swoich ulubionych sklepów, restauracji czy punktów usługowych, to właśnie info-kioski sprawdzą się do tego rewelacyjnie. Wysoka jakość obrazu oraz czułość na dotyk, w połączeniu ze sprawnym oprogramowanie oraz atrakcyjną szatą wizualną – to klucze do tego, aby klienci z naszych rozwiązań po prostu chcieli skorzystać. Nie zapominajmy oczywiście o prędkości działania, która również jest kluczowa.

Podobne zastosowanie info-kiosków, wraz z monitorami interaktywnymi, występuje właśnie podczas wszelakich eventów czy innych wydarzeń masowych. W takim przypadku znacznie wygodniejsze jest zastosowanie info-kiosku niż zdecydowanie się na tak liczną obsługę, która będzie w stanie pomóc wszystkim naszym gościom. Do tego, info-kioski mogą bardzo skutecznie prezentować dodatkowe treści wszystkim zainteresowanym – obsługa w postaci ludzi nie będzie miała takiej możliwości. Wszystko to sprawia, że takie interaktywne rozwiązania coraz częściej pojawiają się zarówno w centach handlowych, jak i również podczas wspominanych imprez i wydarzeń.

Jak wybrać interaktywny monitor?

Niezależnie od tego, w jakim calu mamy w planach zakupić monitor interaktywny, warto zastanowić się na nad tym, co powinniśmy wiedzieć przed jego zakupem i na co zwracać uwagę.

Na samym początku warto zastanowić się nad tym, jakiej wielkości monitor będzie potrzebny do naszych działań. W tym przypadku mamy naprawdę duże pole do manewru, ponieważ możemy zakupić zarówno egzemplarze, które mają raptem powyżej 20”, możemy również zdecydować się na takie, które mają ich blisko 80 lub nawet więcej. Tak prezentuje się to w ofercie cenionej na rynku firmy Videofonika, która dostarcza swoim klientom liczne rozwiązanie interaktywne.

Kiedy wiemy już, jak duży powinien być monitor, warto dokładnie skupić się na jego zastosowaniu. Ma to bowiem wpływ na takie jego funkcjonalności, jak np. obsługa liczby punktów dotyku. Jeżeli wiemy, że z monitora będzie korzystać wiele osób jednocześnie, warto zdecydować się na opcję obsługującą 10 lub nawet 40 punktów dotyku jednocześnie. Jeżeli jednak w jednym momencie dany monitor będzie obsługiwać jedynie jedną osoba, może okazać się, że wystarczą nam dwa punkty dotyku, co na pewno korzystnie wpłynie na cenę sprzętu, który mamy w planach zakupić.

Nie możemy zapomnieć również o jakości wykonania. Tyczy się to zwłaszcza urządzeń, które będą naprawdę intensywnie eksploatowane, jak np. wspominane wcześniej info-kioski, czy to podczas różnorodnych wydarzeń, czy w centrach handlowych. Nie dość, że w tym wypadku potrzebujemy urządzeń, które będą działały kilkanaście godzin na dobę, warto również zdecydować się na ekrany, które z jednej strony będą miały podniesioną odporność na uszkodzenia mechaniczne, z drugiej zaś, nie będą się palcować a sam palec osoby obsługującej monitor, dzięki specjalnym powłokom, będzie się po nich sprawnie i płynnie poruszał. Sprawi to, że klienci z chęcią będą korzystać z rozwiązań, które dla nich przygotowaliśmy.

Jeżeli poszukujecie rozwiązań interaktywnych dla swoich firm, zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Videofonika – od lat dostarcza ona na rynek sprzęt najwyższej jakości, z którego są zadowolone setki ich klientów. Więcej o ich ofercie można znaleźć na stronie www.videofonika.pl, na którą serdecznie zapraszamy! 

Monitory interaktywne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here