Ubezpieczenie za pobyt w szpitalu

Ubezpieczenie za pobyt w szpitalu, zdrowotne czy ambulatoryjne? Co wybrać? Chcesz ubezpieczyć się na wypadek choroby, ale nie wiesz, na jaki rodzaj ubezpieczenia się zdecydować? Faktycznie, jest wiele możliwości. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma inne propozycje, a polisy obejmują inne elementy. Poznaj rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych i dowiedz się, które najlepiej się sprawdzi.

Ubezpieczenie za pobyt w szpitalu

To najbardziej zaawansowana polisa ubezpieczeniowa zdrowotna. Ubezpieczenie za pobyt w szpitalu polega na pokryciu kosztów leczenia szpitalnego lub ich zwróceniu. To znaczne ułatwienie dla osób chorych – pobyt w szpitalu, nawet w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Chorowanie kosztuje – leki, badania diagnostyczne, na dodatek zwolnienie lekarskie oznacza obniżoną pensję. Dlatego właśnie zwrot kosztów za każdy dzień pobytu w szpitalu może się faktycznie przydać.

Ubezpieczenie za pobyt w szpitalu może być kompleksowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Oznacza to, że w jego ramach możesz także liczyć na przykład na dostęp do lekarzy specjalistów lub zwrot kosztów za badania. To także ubezpieczenie wypłacane w przypadku choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Tego rodzaju polisy mogą być bardzo zróżnicowane. Zakres, czyli lista chorób, które podlegają wypłacie odszkodowania, zasady wypłacania świadczenia po powrocie ze szpitala i tym podobne mogą różnić się w zależności od ubezpieczyciela i rodzaju podpisanej umowy. Warto zwrócić uwagę na to, czy dodatkowe ubezpieczenie jest wypłacane na przykład za chirurgiczne zabiegi planowane – to także może być bardzo przydatny dodatek.

Ubezpieczenia ambulatoryjne

To jeden z dość często spotykanych wariantów ubezpieczenia zdrowotnego. Oczywiście jest to ubezpieczenie prywatne, które możesz wykupić w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Zakres polisy może się różnić, jednak główna zasada jest jedna – dzięki temu masz gwarancję dostępu do lekarza i szerokiego zakresu badań diagnostycznych. To ubezpieczenie sprawia, że łatwiej możesz dostać się do specjalisty, którego pomocy potrzebujesz.

Ubezpieczalnie najczęściej współpracują z sieciami medycznymi, dzięki czemu masz dostęp do kilkudziesięciu różnych specjalistów. Jednak o zakresie pomocy, rodzaju specjalistów, do których możesz udać się za darmo, i na przykład pakiecie badań, które możesz bezpłatnie wykonać, decyduje umowa. Oczywiście im większa stawka, tym szerszy pakiet ubezpieczenia i tym więcej opcji masz do wyboru.

Takie ubezpieczenie ma sporo plusów. Przede wszystkim pozwala ci na łatwiejszy dostęp do lekarzy i skraca czas oczekiwania na wizytę u specjalisty czy na badania diagnostyczne. Z drugiej strony także możesz liczyć na darmowe lub tańsze leczenie u lekarza niektórych specjalizacji, co jest ogromną oszczędnością. Nie jest to jednak ubezpieczenie za pobyt w szpitalu i nie otrzymasz zwrotu w razie wypadku czy długotrwałych problemów ze zdrowiem.

Polisa na życie + ubezpieczenie szpitalne

Trzeci rodzaj ubezpieczenia zdrowotnego tak naprawdę jest związany z polisą na życie. Duża część ubezpieczeń od śmierci daje możliwość wypłacenia środków także w przypadku zachorowania, a tym samym niemożności podejmowania pracy. W takim wypadku lista chorób jest ustalona przez ubezpieczyciela.

Polisę tego rodzaju można także rozszerzać, dokupując poszczególne pakiety. Niektórzy ubezpieczyciele za niewielkie podniesienie comiesięcznej składki dają możliwość wykupienia właśnie ubezpieczenia za pobyt w szpitalu lub ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. To pełna ochrona – pieniądze są wypłacane, kiedy z powodów zdrowotnych masz problem z pokryciem kosztów leczenia, a dodatkowo bliscy są chronieni w razie śmierci ubezpieczonego. Ten rodzaj polisy także może mieć różny zakres. Wszystko jest zależne od ustaleń z ubezpieczycielem, a wysokość składek ma wpływ na wysokość wypłacanej kwoty ubezpieczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here