studia po angielsku

Język angielski jest uznawany przez większość za ich drugi język, którym potrafią się biegle posługiwać. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem znajomość tego języka nawet na poziomie podstawowym umożliwi Ci porozumienie się z niemalże z każdym obywatelem świata. Nowością ostatnich lat są kierunki studiów prowadzone tylko i wyłącznie w języku angielskim. Brzmi zachęcająco? Zastanawiasz się, które uczelnie w Polsce mają w swojej ofercie taki tryb nauczania? Jak wygląda przebieg rekrutacji oraz program nauczania? Odpowiedź zarówno na te jak i na wiele interesujących pytań związanych z tym tematem znajdziesz w dalszej części artykułu.

Studia, gdzie nauka prowadzona jest w pełni w języku angielskim to dla wielu osób w dalszym ciągu nowość. Patrząc pod kątem rozwoju gospodarki znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach to podstawa. Dlatego też coraz więcej polskich szkół wyższych postanowiło wprowadzić do swojej oferty studia po angielsku. Maturzyści, którzy myślą przyszłościowo a w dodatku są pewni tego, że w niedalekiej przyszłości będą poszukiwali pracy w zagranicznych przedsiębiorstwach koniecznie powinni rozważyć wybór studiów anglojęzycznych.

Czy w Polsce są dostępne „studia po angielsku”?

To pytanie zapewne już się pojawiło w Twojej głowie, a jak brzmi odpowiedź – tak, w Polsce znajdziesz uczelnie, które oferują absolwentom szkół średnich prowadzenie dalszej edukacji nie tylko w języku angielskim ale także i niemieckim oraz rosyjskim. Najprostszym sposobem na znalezienie tej idealnej będzie skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. W dzisiejszych czasach to nie problem, bowiem jesteśmy przekonani, że praktycznie każdy maturzysta ma możliwość swobodnego korzystania z internetu. Wystarczy tylko, że wpiszesz w wyszukiwarkę hasło „studia anglojęzyczne w Polsce” a Twoim oczom ukażą najbardziej popularne uczelnie oferujące właśnie taki tok nauczania.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję zastanów się dokładnie na jakim kierunku studiów anglojęzycznych chcesz studiować. W większości są to wydziały ekonomiczne, drugie miejsce zajmują te przyrodnicze a trzecie obejmujące jedynie niewielki procent – studia anglojęzyczne o profilu medycznym. Mamy dla Ciebie małą podpowiedź za jedną z najlepszych uczelni nie tylko w Polsce ale także i Europie uchodzi znajdująca się w Warszawie Akademia Leona Koźmińskiego.
Zwróć uwagę na swoje zainteresowania, pasje oraz umiejętności, pomyśl nad tym na jakim stanowisku widzisz się za kilka-kilkanaście lat a dopiero potem składaj odpowiednie dokumenty na uczelnię, która sprosta Twoim oczekiwaniom oraz wymaganiom.

studia po angielsku
Ile trwa nauka na studiach anglojęzycznych?

Studia po angielsku dostępne są zazwyczaj w postaci studiów I stopnia (licencjackich), studiów II stopnia (magisterskich), jednolitych studiów magisterskich oraz studiów podyplomowych. Każdy z wymienionych etapów kształcenia młodych umysłów różni się od siebie czasem nauczania oraz rodzajem tytułu uzyskanego po ukończeniu studiów.
Dla rozjaśnienia tej kwestii, przypomnimy Ci, że studia I stopnia trwają trzy lata i kończą się zdobyciem tytułu „licencjata”, studia II stopnia są kontynuacją tych I stopnia, trwają dwa lata a ich uwieńczeniem jest zdobycie tytułu „magistra”.

Jednolite studia magisterskie podobnie jak te II stopnia, kończą się obroną pracy magisterskiej jednak w tym konkretnym przypadku nauka trwa nieprzerywanie pięć lat.
Studia podyplomowe są swoistym uzupełnieniem studiów I oraz II stopnia, trwają około roku maksymalnie dwóch, tutaj wspomnieć należy, że student otrzyma świadectwo ukończenia studiów podyplomowych a nie dyplom tak jak to ma miejsce w pozostałych wypadkach.
Studia anglojęzyczne są z reguły kierunkami odpłatnymi, jeżeli chcesz wiedzieć ile będziesz musiał zapłacić za kształcenie odwiedź stronę internetowa danej uczelni.

Jak wygląda nauka na takich studiach?

Nikogo nie zdziwi fakt, że wszystkie zajęcia jakie odbywać będą się na danym kierunku prowadzone będą tylko i wyłącznie w języku angielskim. Osobom, które w dalszym ciągu nie są zadowolone ze swoich umiejętności anglistycznych może to na początku sprawiać trudności ale zapewniamy Cię, że po kilku tygodniach zapomnisz, że coś takiego w ogóle miało miejsce. Studia „po angielsku” pozwolą Ci opanować ten język niemalże do perfekcji i to w dodatku pod kierunkiem zawodu jaki przyjdzie Ci w przyszłości wykonywać.
Warto również wspomnieć o tym, że znaczną ilością kandydatów na takie studia są osoby posiadające zagraniczne obywatelstwo, przez będziesz mieć możliwość zapoznania się z zupełnie odmiennymi kulturami oraz obyczajami.

Podsumowując, studia po angielsku polecane są w szczególności tym absolwentom szkół średnich którzy są bardzo dobrze zaznajomieni z językiem angielskim i marzą o tym aby w przyszłości znaleźć zatrudnienie w dużym przedsiębiorstwie lub firmie międzynarodowej. I choć wybór uczelni nie jest zbyt bogaty to z pewnością znajdziesz taką szkołę wyższą, która sprosta Twoim indywidualnym preferencjom oraz odpowiednio przygotuje Cię do prawdziwego wejścia w dorosłość, czyli usamodzielnienia się poprzez zdobycie wymarzonej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here