Jak skutecznie realizować swoje postanowienia

Właśnie wpadłeś na kolejny genialny plan. Zaczniesz uczyć się francuskiego. Nic prostszego, prawda? Usłyszałeś, że wystarczy otoczyć się językiem, poświęcić pół godziny dziennie na powtórki, zacząć słuchać zagranicznych podcastów… Twoja głowa aż paruje od pomysłów! Od teraz poświęcasz każdą wolną chwilę na naukę. Wszystko idzie dobrze do momentu, gdy do głosu dochodzi rzeczywistość. Nadgodziny w pracy, ciągłe gonitwy po bankach i urzędach, spotkania ze znajomymi… Po paru miesiącach poznajesz Francuza, który na wieść o Twojej nauce pyta w ojczystym języku, co u Ciebie słychać, a Ty nie jesteś w stanie wydusić z siebie słowa.

A może… świętujesz właśnie kolejny rok w niesatysfakcjonującej pracy, zdrowe odżywianie codziennie zaczynasz ‘od jutra’, a o planowanym porannym bieganiu przypominają tylko kurzące się w kącie sportowe buty? Niezależnie od celu, który chcesz osiągnąć, rozplanowanie kolejnych kroków jest niezbędne, by osiągnąć sukces!

Tak samo jak nie da się wybudować domu bez projektu budowlanego, tak samo nie zbudujesz nawyku bez odpowiedniego przygotowania. Potrzebujesz organizera, które pozwoli ci zapanować nad nowymi pomysłami oraz bieżącymi sprawami. Doskonałym rozwiązaniem będzie planer, dzięki któremu planowanie kolejnych działań stanie się banalnie proste. Oto wskazówki, które pozwolą Ci skutecznie wcielać nowe idee w życie.

Od czego zacząć?

Na początek zadaj sobie pytanie – dlaczego tak naprawdę chcesz osiągnąć swój cel? Zapisz wszystkie powody, dla których podjąłeś się wyzwania, i wracaj do nich, gdy zabraknie Ci entuzjazmu. Pisemna deklaracja zobowiązuje silniej niż ulotne myśli, które towarzyszyły Ci na początku drogi. Jednocześnie ważne jest, by określić kolejne etapy pracy oraz na bieżąco śledzić swój postęp. To pozwala skupić się oraz zmotywować jeszcze bardziej!

Równie świetnym pomysłem jest znalezienie bratniej duszy, której zwierzysz się ze swoich planów. Dobry kompan to prawdziwy skarb! W razie potrzeby zdopinguje, pochwali i pogratuluje wytrwania w postanowieniu, a gdy wymaga tego sytuacja – doda skrzydeł, by wrócić na odpowiedni tor. Idealnie, jeśli wspólny cel przyświeca Wam obojgu! W końcu dużo raźniej jest chodzić razem na siłownię czy ćwiczyć konwersacje w nowym, obcym języku.

Przede wszystkim wytrwałość!

Mimo że często oczekujemy szybkich rezultatów i liczymy na to, że obędziemy się bez potknięć, życie często weryfikuje złudzenia. Pamiętaj, że niepowodzenia zdarzają się każdemu. Osiągnięcia wymagają poświęceń, a porażki to naturalna część dążenia do celu! Twoim największym sprzymierzeńcem, niezależnie od tego, czy masz dobry, czy zły dzień, jest upór i konsekwencja. Nie poddawaj się, a będziesz świętować swój sukces szybciej, niż myślisz 🙂

Podsumowanie

W realizacji planów najważniejsze jest nie rozpoczęcie działań, lecz wytrwanie w nich nawet wtedy, gdy życie podkłada nam kłody pod nogi. Mimo początkowego zapału, bez odpowiedniego przygotowania do realizacji postanowień łatwo jest przegrać starcie z rutyną  i urokami codzienności. Dlatego jeżeli szukasz narzędzia idealnego, które pomoże Ci śledzić na bieżąco wszystkie Twoje dokonania, połącz piękne z użytecznym i koniecznie zapoznaj się z ofertą  organizerów i plannerów Make It Easy. Nie zapominaj także o dbaniu o siebie oraz otaczaniu się dobrą energią i wsparciem ze strony najbliższych. Potraktuj sprawę poważnie, a każdy z wymarzonych celów będzie dla Ciebie na wyciągnięcie ręki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here