Kształcenie dualne

Kształcenie dualne to odpowiedź na potrzeby firm i całego rynku pracy. Żeby przedsiębiorstwo mogło się rozwijać, potrzebuje odpowiednio przygotowanych do pracy kandydatów – a system kształcenia dualnego pomaga dopasować kwalifikacje do wymogów danej organizacji. Sprawdź, jak dzięki niemu zdobyć idealnie przygotowanych pracowników.

System dualny to wykształceni pracownicy

Kiedy firma decyduje się na podjęcie współpracy ze szkołą zawodową i w efekcie uczniowie zaczynają praktykę w danym przedsiębiorstwie – nazywane jest to kształceniem dualnym. Jest to system, w którym firma ma realny wpływ na program nauczania. Oferta edukacyjna i sposób, w jaki kształcenie jest organizowane, uzależnione są nie od odgórnych ustaleń, ale od faktycznego zapotrzebowania przedsiębiorstwa. Młodociani, spędzając kilka dni w tygodniu w firmie, dowiadują się, jaki jest jej styl działania i uczą się obsługi maszyn, na których pracuje się w tej organizacji. Z uwagi na to, że jest to nauka poprzez pracę, uczniowie od początku otrzymują wynagrodzenie, które rośnie wraz ze wzrostem ich kompetencji. Taki układ sprawia, że inwestując w kształcenie dualne, firma od początku zyskuje zaufany zespół.

Zdobądź wykwalifikowaną kadrę dla swojej firmy

Ponieważ w kształceniu dualnym przedsiębiorca współdecyduje o programie edukacji, przyszli pracownicy uczą się dokładnie tego, czego wymaga firma. To daje organizacji gwarancję, że w przyszłości będzie mogła liczyć na dostępność wykwalifikowanej kadry. Osiągamy to relatywnie niewielkim kosztem, a zyskiem są pracownicy zaznajomieni z praktycznymi aspektami działalności, nie tylko z teorią. Dodatkowym atutem tego, że młodocianych uznaje się za pełnowartościowych pracowników, jest rosnące zaufanie do firmy – uczniowie wiedzą, że warto się z nią długoterminowo związać. Dzięki temu organizacja buduje fundament, na którym będzie mogła stworzyć zgrany zespół.

Jak zdobyć pracowników poprzez kształcenie dualne?

Inicjatywa wdrożenia kształcenia dualnego w firmie leży po stronie przedsiębiorcy. To właściciel firmy wybiera szkołę zawodową, z którą zamierza podjąć współpracę. Dzięki takiej kooperacji powstaje klasa patronacka. Jej uczniowie koncentrują się na nauce wybranego zawodu, ucząc się teorii w szkole i praktyki w firmie, która zainicjowała cały proces. Absolwenci stają się profesjonalną kadrą, ale to nie jedyna korzyść dla Twojej firmy. Kiedy pozyskujesz pracowników poprzez kształcenie dualne – nie tylko budujesz zasoby kadrowe dla swojej organizacji, ale również wspomagasz rozwój rynku pracy.

Chcesz wejść w system kształcenia dualnego? Pomożemy Ci!

Aby stać się częścią systemu kształcenia dualnego i zdobyć wykwalifikowanych pracowników – zgłoś się do Edunet Poland. Jest to centrum doradztwa ds. kształcenia zawodowego, działające w ramach Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Edunet wychodzi naprzeciw potrzebom zaangażowanych i aktywnych firm. Wystarczy, że wypełnisz formularz na stronie, a uzyskasz wskazówki, dotyczące formalności i odpowiedzi na Twoje pytania. W dalszej kolejności zdobędziesz pomoc w podpisywaniu umów, tworzeniu planów i organizowaniu porozumień. Wszystko po to, byś ostatecznie mógł zasilić swoje przedsiębiorstwo kompetentną i wykwalifikowaną kadrą.

Artykuł powstał we współpracy z firmą https://www.enpulse.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here