funkcjonalny notes

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma dostęp do wymyślnych gadżetów elektronicznych, których zadaniem jest ułatwianie rozmaitych dziedzin życia ich użytkownikom. Jednak mimo to tradycyjne rozwiązania np. w postaci papierowych kalendarzy i plannerów wciąż nie tracą na popularności. Dziś wyjaśniamy, dlaczego zawsze warto mieć pod ręką funkcjonalny notes.

Niezależność

Każdego dnia przytrafia się nam mnóstwo sytuacji, w których musimy szybko zanotować coś ważnego. Wprawdzie obecnie smartfony i komputery są wyposażone w co najmniej jedną wielofunkcyjną aplikację przeznaczoną do robienia notatek. Wystarczy jednak rozładowana bateria lub brak dostępu do internetu by przekonać się, że często to najprostsze rozwiązania są tymi najlepszymi. W tym wypadku jest to oczywiście długopis lub ołówek i kawałek papieru. Aby jednak nie zgubić ważnych notatek rozproszonych na pojedynczych kartkach, najlepiej gromadzić je w jednym miejscu, np. w funkcjonalnym notesie.

Odpoczynek dla oczu

Stale rośnie liczba godzin, które każdy z nas spędza codziennie, wpatrując się w ekran komputera, telefonu lub tabletu – zarówno w pracy, szkole, jak i w czasie wolnym. Często prowadzi to do zmęczenia oczu, ich zaczerwienienia i suchości. Dlatego jeśli tylko masz okazję, warto zamienić od czasu do czasu monitor na kartkę papieru i zrobić notatki ręcznie.

Lepsze zapamiętywanie

Liczne badania naukowe pokazały, że podczas pisania ręcznego oraz na klawiaturze angażowane są różne obszary mózgu, które pracują z odmienną intensywnością. Lepszemu przetwarzaniu informacji oraz zapamiętywaniu sprzyja przy tym użycie długopisu. Dlatego jeśli chcesz lepiej przyswoić sobie wiadomości z wykładu albo konferencji branżowej, następnym razem zamiast laptopa zabierz na nie ze sobą notes i długopis (a jeszcze lepiej: kilka długopisów w różnych kolorach).

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów notatników różnych formatów i grubości: w linie, w kratkę, klejonych lub na spirali. Na stronie https://chroma.pl/pl znajdziesz też kreator, w którym zaprojektujesz spersonalizowany notes najlepiej dostosowanych do swoich potrzeb. Spróbuj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here