Czym powinny charakteryzować się skrzynie na jabłka

Należy mieć świadomość, że Polska znajduje się w ścisłej światowej czołówce jeżeli chodzi o produkcję jabłek. Bardzo istotne znaczenie ma zatem sposób przewożenia tych owoców, by żaden sposób nie straciły na wartości. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się specjalne skrzyniopalety na jabłka.

Warto postawić na tradycyjne skrzynie czy skrzyniopalety na jabłka?

Warto wiedzieć, że jabłka przeważnie przechowywane są w drewnianych skrzyniach. Godny uwagi jest również fakt, że w sklepach czy marketach wspomniane skrzynie na jabłka są niskie. Obecnie na rynku dostępne są również modele wyposażone w dodatkową półkę z licznymi wgłębieniami na pojedyncze jabłka. W ten sposób owoce będą nie tylko i wyłącznie znacznie efektowniej eksponowane, ale równie odporne na obicia.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większa liczba dostawców jabłek stawia na głębokie skrzyniopalety. Można je bowiem w bardzo prosty sposób ustawić pionowo. Nie można oczywiście zapomnieć, że tego rodzaju produkty są wzmocnione przez producenta ocynkowanymi kątownikami. Dzięki temu skrzyniopaleta nie ulegnie odkształceniu nawet w sytuacji, gdy będzie całkowicie zapełniona jabłkami.

Czy dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na drewniane skrzynki na jabłka?

Wybierając drewniane skrzynki na jabłka, rekomendowane jest przede wszystkim zwrócenie szczególnej uwagi na łatwość w transporcie. W skrzyniopaletach wykorzystywane są bowiem dodatkowe nóżki wzmocnione metalem. W ten prosty sposób możliwe jest ustawienie tego rodzaju produktów pionowo jeden na drugim. Nie trzeba mieć również obaw o przewożone owoce.

Skrzynie na jabłka powinny charakteryzować się odpowiednią pojemnością i wielkością. Należy mieć świadomość, że na rynku dostępne są także specjalne skrzyniopalety przeznaczone do warzyw. Produkty są jednak przystosowane do przewożenia warzyw bulwiastych. Mogą zatem nie zdać egzaminu w przypadku omawianych jabłek. Koniecznie należy również zaznaczyć, że wspomniane skrzyniopalety na warzywa będą różniły się od skrzyń na jabłka nie tylko wielkością, ale również rodzajem wykończenia. Z kolei skrzyniopalety na jabłka produkowane są przede wszystkim z myślą o producentach owoców na skalę przemysłową. Produkty doskonale zdadzą egzamin w przypadku chęci przechowywania ich w magazynach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here