Czym kierować się przy wyborze producenta karmy dla papug

Wybór karmy dla papug jest naprawdę skomplikowany, dlatego pierwszym krokiem jest zwykle ocena producenta. To samo w sobie też bywa trudne, jednak są takie firmy, których logo stało się niemal synonimem wysokiej jakości. Dlaczego jednak na przykład Versele-Laga cieszy się tak dużym uznaniem?

Dlaczego Versele-Laga to dobra opcja dla właścicieli papug?

Karma Versele Laga to pokarm znanego producenta pokarmów nie tylko papug, ale właśnie wśród hodowców ptaków cieszy się szczególnie pozytywną opinią. Powodów jest kilka i wszystkie one dotyczą pewnych elementarnych cech, którymi powinien wyróżniać się doskonały producent.

  • Firma sporo inwestuje nie tylko w budowanie składu karm, ale też w badania analityczne zarówno surowców, jak i gotowego produktu. To ważne, ponieważ w ten sposób można zapewnić maksymalną zgodność faktycznego składu karmy z wymaganiami konkretnych gatunków papug.
  • Jest to marka skupiająca się na karmach. To znaczy, że działalność nie jest rozczłonkowana, a taka specjalizacja zwykle oznacza, że przez lata formuły pokarmów są udoskonalane i dopracowywane.
  • Sam fakt, że marka działa na rynku ponad 80 lat, też jest sporym atutem. Na swój sposób jest to pieczęć jakości przyznana przez trzy pokolenia hodowców.

Lepsza jakość, więcej wydatków – Czy warto inwestować w karmę dla papug?

To, że lepsze karmy kosztują więcej, nie jest żadnym zaskoczeniem. Czy jednak wszystkie droższe karmy są lepsze? Na pewno nie. Nie warto jednak wybierać najtańszej karmy podstawowej – nawet jeśli nie będzie ona wprost szkodliwa (a zwykle nie będzie), to nie będzie kompletna. Gdyby wybrać absolutnie budżetową karmę dla papug, to trzeba by było jeszcze dokupić różnego rodzaju suplementy.

Dobre marki – w tym Versele-Laga – tworzą wiele różnych pokarmów. Komuś niezaznajomionemu z tematem może się to wydawać dziwne, jednak większe rozdrobnienie oferty sprawia, że dla każdego gatunku czy grupy gatunków będzie stworzona inna karma. To oczywiście na kilka sposobów podnosi koszty produkcji, tym samym wpływając na ostateczną cenę, jednak stosując taką karmę dla papug, nie trzeba już kupować wielu dodatków, ponieważ będzie to pokarm kompletny. Paradoksalnie więc zakup droższej karmy może okazać się ekonomicznie korzystniejszy niż tańszego pokarmu i tego, czym się go uzupełnia.

Skąd pochodzi karma dla papug najlepszych marek? – Gdzie jej szukać?

W marketach zwykle jest mniej lub bardziej rozbudowany dział dla zwierząt, ale tam rzadko trafiają się naprawdę dobre marki. Wszystko przez wspomnianą już wyżej specjalizację. Nawet w profesjonalnych sklepach zoologicznych czasem stany magazynowe są ograniczone przez to, że trzeba mieć w ofercie mnóstwo różnorodnych produktów – markety sobie na to nie pozwolą. Bardziej opłaca się im kupić zapas niskiej lub średniej jakości produktów, więc najlepsze marki rzadko się tam trafiają, choć warto podkreślić, że są od tej reguły wyjątki. Niemniej jednak każdy, kto szuka karmy dla papug naprawdę wysokiej jakości, powinien poszukiwania zacząć w dobrym sklepie specjalistycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here