Audyt wewnętrzny przedsiębiorstwa

Przedsiębiorstwo zazwyczaj funkcjonuje na wielu poziomach. Audyt wewnętrzny pozwala na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości we współpracy poszczególnych działów i innych problemów, które mogą zaburzać jego efektywność. Kiedy się na niego zdecydować?

Audyt wewnętrzny – czym jest?

W zasadzie każda branża wykorzystuje różnego rodzaju audyty, jako narzędzia do usprawniania procesów wewnątrzfirmowych, oceny ryzyka i innych celów, istotnych w rozwoju przedsiębiorstwa. Audyty mogą służyć również do weryfikacji wiarygodności danych finansowych czy oceny faktycznej wartości spółki w obliczu jej przejęcia czy sprzedaży. W przypadku tego wewnętrznego, celem jaki przyświeca ekspertom jest rozwiązanie problemów w strukturach firmy. Ich zidentyfikowanie to kluczowy aspekt tego procesu.

Audyt wewnętrzny – kto go przeprowadza?

Kto może go przeprowadzić? Najczęściej jest to zespół ekspertów, którzy specjalizują się w danym sektorze gospodarki. Jeśli szukasz godnych zaufania specjalistów, rozważ zaangażowanie firmy Crowe, która od lat świadczy tego rodzaju usługi dla firm polskich i międzynarodowych.

Audyt wewnętrzny – kiedy z niego skorzystać?

Jeśli zauważysz jakiekolwiek zakłócenia w funkcjonowania przedsiębiorstwa, warto podjąć decyzję o zamówieniu audytu wewnętrznego. Ostrzegający może być spadek efektywności czy problemy komunikacyjne między poszczególnymi działami, często spotykane zwłaszcza w dużych korporacjach. Jeśli Twoja firma nie funkcjonuje na takich obrotach, jakich oczekiwałeś, warto skontaktować się ze specjalistami, którzy dokonają obserwacji i zbiorą dane, a następnie zaproponują strategię naprawczą. Tak – rola specjalistów nie kończy się na przygotowaniu raportu! Równie ważną częścią ich działalności jest tworzenie rozwiązań. Dlatego wykonanie audytu wewnętrznego może w istotny sposób wspomóc firmę w dążeniu do poprawy funkcjonowania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na https://www.crowe.com/pl/services/konsulting/audyt-wewnetrzny. Sprawdzisz tam, jak krok po kroku przeprowadzany jest audyt i w czym może pomóc Twojemu przedsiębiorstwu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here