Studia logistyczne

Poszukujesz odpowiedniego kierunku studiów, który jednocześnie Cię zafascynuje i zaowocuje w przyszłości dobrze płatną pracą? Obecnie coraz większą popularnością wśród maturzystów cieszą się studia logistyczne. Do jakich osób kierowany jest właśnie ten kierunek? Czego ciekawego dowiesz się na zajęciach? Jakie warunki należy spełnić aby się na nie dostać? Odpowiedź na te wszystkie pytania znajdziesz poniżej.

Logistyka jest stosunkowo dosyć młodym kierunkiem studiów, z roku na rok decyduje się na nią znaczny procent absolwentów szkół średnich. Chętnie zapisują się na nią nie tylko młodzi uczniowie ale także i niebojące się nowych wyzwań – uczennice. Logistyka kojarzy się wszystkim z niczym innym jak po prostu z logicznym myśleniem. W tym konkretnym przypadku myślenie to pomoże Ci strategicznie otworzyć firmę i zarządzać całą kadrą pracowników. Czego jeszcze nauczysz się na studiach logistycznych? Czy jest kierunek odpowiedni dla Ciebie? O tym wszystkim już za chwilę.

Dla kogo logistyka?

Studia o kierunku logistycznym stworzone zostały z myślą o wszystkich tych osobach, które chcą nauczyć się racjonalnego gospodarowania zasobami i towarami oraz prawidłowym zarządzaniem kadrą pracowniczą. Na zajęciach poznasz tajniki planowania, realizowania i kontrolowania wszystkich zamierzonych celów. Co to znaczy? Logistyka uświadomi Cię jaką drogę powinien pokonać towar zanim trafi do sklepów tak by Tobie lub w firmie, której podejmiesz pracę przyniósł oczekiwane zyski. Nauczysz się podstaw z działu spedycji oraz obsługi klienta.
Idealny kandydat powinien wykazywać umiejętności strategicznego myślenia, niezwykle istotna jest również znajomość geografii oraz topografii miast w kraju oraz za granicą pod względem transportu lądowego, wodnego i powietrznego.

Jak wygląda rekrutacja na studia logistyczne?

Rekrutacja na ten kierunek, wygląda tak samo jak w przypadku aplikowania na każdy inny wydział. Niezwykle istotne są wyniki z egzaminów maturalnych. Oprócz przedmiotów podstawowych takich jak matematyka czy język obcy, warto przystąpić do egzaminów z przedmiotów dodatkowych np. z wiedzy o społeczeństwie (WOS), geografii, informatyki oraz historii. Do spełnienia Twoich marzeń o studiach logistycznych, przybliży Cię napisanie testów na poziomie rozszerzonym!
Pamiętaj zadbaj nie tylko o wysokie wyniki egzaminów maturalnych ale także i o dobre oceny końcowe z wyżej wymienionych przedmiotów, w momencie kiedy o jedno wolne miejsce na studiach będzie walczyć kilka osób to wygra ta osoba, która będzie miała wyższą średnią.
Studia logistyczne

Licencjackie, magisterskie czy podyplomowe – czyli ile trwa nauka na studiach logistycznych?

Kierunek logistyczny przez znacznie większą część szkół wyższych prowadzona jest na trzech poziomach. Jesteś zainteresowany ofertą? Teraz pokrótce przybliżymy Ci każdy z tych rodzai.
Studia I stopnia, tzw. licencjackie trwają 3 lata (6 semestrów) i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata.
Studia II stopnia, tzw. magisterskie trwają 2 lata i mogą być swoistym uzupełnieniem studiów I stopnia. W tym konkretnym przypadku zapisując się na dodatkowe cztery semestry nauczania masz możliwość kontynuacji kierunku studiów licencjackich lub wyboru powiązanego kierunku z logistyką. Warunkiem przyjęcia na studia magisterskie jest posiadanie tytułu licencjata.
Studia podyplomowe, aby się na nie zapisać należy mieć ukończoną szkołę wyższą, czyli studia licencjackie, inżynierskie bądź magisterskie. Studia podyplomowe trwają zazwyczaj od roku do dwóch lat, po ich zakończeniu otrzymasz świadectwo a nie dyplom tak jak ma to miejsce w przypadku studiów I i II stopnia.

Co zatem wybrać? Tutaj tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie. Najlepszym rozwiązaniem jest kształtowanie się kolejno na I a potem na II stopniu studiów. Im większa będzie Twoja wiedza i doświadczenie tym szybciej znajdziesz wymarzoną pracę a i Twoje zarobki będą zdecydowanie większe.

Jaka praca po studiach logistycznych?

Po ukończeniu studiów na tym kierunku zatrudnienie znajdziesz m..in. jako pracownik działu logistyki, spedytor krajowy lub międzynarodowy, fachowiec do spraw zakupów oraz product manager; osoba odpowiadająca za dokonywanie zamówień, dostaw, nadzorująca towarem i zapasami a także kadrą pracowników – dostawców.
Jak widać oferta jest naprawdę szeroka, co ważniejsze każda z wymienionych funkcji jest stanowiskiem dobrze opłacalnym. Polski rynek pracy z roku na rok poszukuje coraz większej grupy absolwentów studiów logistycznych, z tego powodu na wybór tego kierunku decyduje się znaczna część maturzystów.

Podsumowując, na studia logistyczne powinny zdecydować się osoby, które chcą lub planują w przyszłości zarządzać zarówno tymi mniejszymi jak i większymi przedsiębiorstwami. Dzięki nim nauczysz się jak w prawidłowy sposób należy kierować gospodarką oraz różnego rodzaju zasobami. Na studia logistyczne mogą wybrać się absolwenci szkół średnich a także wyższych, którzy chcą poszerzyć dotychczas zdobytą wiedzę lub uzyskać doświadczenie na zupełnie nowym stanowisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here