Wykończenie pod klucz kawalerki – czy to się opłaca?

Chcesz zakupić kawalerkę? Małe mieszkania nadal cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Czy w takim przypadku warto zdecydować się na usługę wykończenia lokalu pod klucz?

Kawalerki są chętnie wybierane przez singli, a także pary, ale również kupują je inwestorzy, którzy następnie przeznaczają je na wynajem. Kawalerkę możemy zakupić również z usługą wykończenia pod klucz. Co warto o niej wiedzieć?

Wykończenie pod klucz – co to jest?

Usługa taka jak wykończenie pod klucz to nic innego, jak prace polegające na wykończeniu nieruchomości, aby była ona gotowa do przeprowadzki. Wykończenie pod klucz jest standardem w większości krajów Europy i USA. W Polsce jest nadal mniej popularne niż stan deweloperski, który od kupującego wymaga przeprowadzenia koniecznych prac wykończeniowych.

W skład usługi pod klucz wchodzą między innymi poniższe prace:

  • kładzenie gładzi i malowanie ścian
  • montaż drzwi wewnętrznych
  • wykończenie łazienki
  • kładzenie podłóg
  • montaż gniazdek, wyłączników, artykułów oświetleniowych
  • wykończenie kuchni – meble na wymiar

Zakres usługi wykończeniowej pod klucz jest zależny od wybranego pakietu. Pakiety różnią się pomiędzy sobą zarówno zakresem prac i liczbą materiałów do wyboru, jak również cenami. Te rozpoczynają się od 500-600 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Więcej informacji na https://ronson.pl/wykonczenia/.

Kawalerka i wykończenie pod klucz

Kawalerka jako mieszkanie o mniejszym metrażu może być również poddana usłudze wykończenia pod klucz. Dla kupującego nieruchomość to nie tylko oszczędność czasu, ale też pieniędzy. Koszt usługi włącza materiały oraz robociznę, dlatego jest on konkurencyjny w porównaniu z zakupem materiałów we własnym zakresie i wynajęciem ekipy. Dodatkowo, mamy gwarancję ceny, która zawierana jest w umowie na wykończenie pod klucz. Warto jednak wskazać, że w przypadku mniejszych metraży cena usługi może być inna niż ta podana w ofercie. Koszty są wtedy najczęściej kalkulowane indywidualnie, dlatego najlepiej skontaktować się wówczas z firmą świadczącą usługi wykończeniowe tego rodzaju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here