Rury mosiężne

Mosiądz ze względu na swoje cechy jest wybierany do produkcji wielu elementów, zarówno w przemyśle maszynowym, samochodowym elektrotechnicznym czy nawet okrętowy. Idealne nadaje się do wyroby rur mosiężnych. Są one znacznie bardziej wytrzymałe niż rury z brązu. Dodatkowo charakteryzują się większą elastycznością, co skutkuje, iż rury nadają się do rozciągania, lutowania czy tłoczenia. Z łatwością poddają się cięciu oraz odlewaniu, przy czym ich przewodność cieplna jest mniejsza niż rur miedzianych.

Charakterystyka produktu – wyrobów mosiężnych

W zależności od odmiany <a href=”http://impressmetal.pl/rury-mosiezne.php” title=”Rury z mosiądzu”>rury mosiężne</a> wyróżniają się specjalnymi cechami, które wpływają na ich zastosowanie. Dzięki temu można dobrać rury do indywidualnych potrzeb oraz ich przeznaczenia. Wyróżniamy rury:

rury mosiężne cienkościenne –  najczęściej spotykane w produkcji wymienników ciepła urządzeń chłodniczych czy też grzejników; ten rodzaj rur znajduje również zastosowanie w produkcji elementów lamp, balustrad i tralek;

rury mosiężne grubościenne – są produkowane jako pręt z otworem do obróbki jaką jest skrawanie na automatach; stosuje się podczas produkcji części maszyn, złączek armaturowych i części instalacji gazowych w przemyśle motoryzacyjnym;

rury pomiarowe – wykonane z mosiądzu utwardzanego.

Zarówno rury cienkościenne jak i grubościenne produkowane są w trzech stanach utwardzenia, co skutkuje większym wybór oraz odpowiednim dostosowaniem rodzaju rur do ich przeznaczenia. Jest to gwarancja długoletniej wytrzymałości, bez ciągłej potrzeby wymieniania elementu.

Jak dokonać dobrego wyboru rur mosiężnych?

Każdy z produktów mosiężnych posiada inny zestaw cech, które go charakteryzują. Jest to zbiór mówiący o tym, czego możemy się spodziewać po danym materiale. Określany jest na podstawie zachowań materiału w konkretnych sytuacjach oraz przy jego konkretnym zastosowaniu. Dzięki temu już na wstępie wiadomo, czego można się spodziewać oraz jaki rodzaj materiału powinien być wzięty pod uwagę przy wyborze. Podobnie jest z rurami mosiężnymi. Niemniej nie rekomendowane jest wybieranie rur na podstawie ich cech. Aby dokonać dobrego wyboru rur, który będzie dla nas satysfakcjonujący warto zwrócić uwagę na kilka innych kwestii.

Pierwszym krokiem przy wyborze rur mosiężnych trzeba zastanowić się nad tym, gdzie dokładnie rury będą wykorzystywane. Jest to jeden z istotnych elementów wyboru produktu. Warto również porównać kilka cech charakterystycznych różnych rodzajów rur, ponieważ pierwszy wybór może okazać się mniej trafiony. Istotne jest to aby rura była odpowiednio dobrana.

Drugim ważnym czynnikiem jest jakość. Materiał, z którego zostały wyprodukowane musi być najwyżej jakości, co znacznie przedłuży żywotność elementu i zmniejszy awaryjność całego urządzenia.

Trzecią kwestią, ale najważniejszą jest wydajność rur. Nietrafienie z wyborem generuje niepotrzebne koszty. Im większa wydajność tym dłuższa żywotność materiału, przez co automatycznie zmniejsza się awaryjność urządzenia, w którym zastosowano rurę.

Jakość a cena produktu – rury mosiężne

Jakość jest elementem, na który zwraca się największa uwagę. Często przepłacając za produkt. Ceny rynkowe wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od rodzaju oraz rozmiaru  rur.

Duży asortyment wysokiej jakości posiada firma Impressmetal. Wieloletnie doświadczenie oraz współpraca z międzynarodowym koncernami to połączenie, które pozwala na profesjonalne oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Pozycja lidera w produkcji rur mosiężnych pozwala na oferowanie konkurencyjnych cen, nie tracąc na jakości. Otwartość firmy na dialog oraz ciągłe poszerzanie asortymentu jest gwarancją, iż każdy znajdzie coś dla siebie.

Źródło: http://impressmetal.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here