Diabeł tkwi w szczegółach

Jak często podczas remontu przydomowej siłowni, czy placu zabaw zastanawiamy się nad wyborem sprzętu sportowo-rekreacyjnego, nawierzchni, a ile czasu zostawiamy na wybór elementów wykończenia. Niemal zawsze pomijamy ten etap realizacji projektu remontowego, niesłusznie zakładając, że wykończenie to tylko symboliczny obrazek na ścianie. Chociaż powszechnie wiadomo, że wyłącznie odpowiednio zamontowane i należycie wykończone gumowe nawierzchnie, dają całkowite bezpieczeństwo, to nad wyraz często, o tym zapominamy

Na zewnątrz i wewnątrz

Wśród niezbędnych i zarazem najbardziej popularnych akcesoriów wykończeniowych znajdują się przede wszystkim krawężniki gumowe. Zwiększają bezpieczeństwo w takich miejscach jak place zabaw, boiska sportowe, tereny rekreacyjne, przydomowe podwórka, garaże i ścieżki ogrodowe. Równie niezbędne są obrzeża gumowe, montowane zwykle na zewnątrz głównie, dla  bezpieczeństwa osób o zwiększonych potrzebach, wynikających np. z niepełnosprawności ruchowej. To ważne, zwłaszcza że nawierzchnie gumowe są przystosowane do łatwego poruszania się z wózkiem dziecięcym oraz na wózku inwalidzkim po terenie zewnętrznym, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Chroni i izoluje

Na rynku znajdziemy obrzeża gumowe z granulatu SBR, dostępne w 4 kolorach: czerwonym, zielonym, czarnym i szarym oraz krawężniki gumowe o tych samych cechach i właściwościach. Elementy wykończeniowe stosuje się także jako wyznaczniki granic przestrzeni do zabawy, jednocześnie zabezpieczające podłoże tak, aby amortyzowało ewentualne upadki. Nawierzchnia gumowa jest odporna na czynniki pogodowe, mrozoodporna, wodoprzepuszczalna, antypoślizgowa, posiada też właściwości izolacyjne.

Elastyczne i wzmocnione

Elastyczne obrzeża gumowe świetnie też zapobiegają przesuwaniu się nawierzchni  ułożonej z płyt gumowych. Dostosowujący się materiał umożliwia łączenie nawierzchni gumowych i elementów wykończeniowych w nieregularne kształty i łuki tworząc place zabaw o oryginalnych nawierzchniach. Obrzeża, podobnie jak krawężniki gumowe mają wzmocnioną strukturę, co oznacza zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Elementy wykończeniowe są też bardzo elastyczne, co redukuje możliwość wystąpienia urazu w przypadku ewentualnego uderzenia. Jest to również istotne podczas tworzenia autorskich kształtów nawierzchni. Wyroby Flexizone są produkowane wg zatwierdzonych procedur pod rygorystyczną kontrolą jakości TÜV oraz zgodne z najnowszą normą PN-EN 1177:2019, posiadają też atest PZH.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here