UNESCO promuje otwarte zasoby związane z edukacją informacyjną

19 lutego 2013 — Napisz komentarz

Spod skrzydeł UNESCO wyszła interesująca publikacja, pt.: Overview of Information Literacy Resources Worldwide. Jest to zbiór linków do ogólnie dostępnych (otwartych) zasobów elektronicznych związanych z edukacją informacyjną: stron internetowych, prezentacji, książek itp. Dobór linków spoczął na współautorach pochodzących z różnych części świata. Obok rozdziałów odsyłających do zasobów w języku norweskim, portugalskim czy rosyjskim, znajdziecie również rozdział z linkami do polskich treści (publikacja obejmuje zasoby w 42 językach). Polską część przygotowała Zuza Wiorogórska.

Jak można wykorzystać tą publikację? Z pewnością odwiedzić strony polskojęzyczne, ale również zdobyć orientację w zakresie popularnych serwisów na temat edukacji informacyjnej w Turcji, Wietnamie czy Indonezji.

Publikację możesz pobrać nieodpłatnie w formacie PDF lub E-PUB.


Zdjęcie: Wieża Babel przez Pieter Bruegel starszy (Domena publiczna)

 

Ewa A. Rozkosz

Wpisy

Edukacja informacyjna jest moją pasją i częścią zawodowej codzienności. Balansuję pomiędzy działalnością bibliograficzną, a rynkiem szkoleń. Podglądam nowinki ICT, szukając dobrych praktyk w zakresie wykorzystania nowych technologii w uczeniu się i nauczaniu.

Brak komentarzy

Rozpocznij konwersację

Dodaj komentarz

*

Dostępne są wybrane znaczniki HTML. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>